Wczoraj na scenie zaprezentowali się najlepiej sprzedający się w 2012 roku polscy artyści. Wśród wyróżnionych w plebiscycie "Top" byli między innymi Maria Peszek, Kamil Bednarek, Ania Dąbrowska, zespól Hey czy Artur Andrus, którego płyta "Mysliwiecka" była najchętniej kupowanym przez Polaków albumem w zeszłym roku.

Koncert poprowadzili dziennikarze telewizji Polsat Agnieszka Popielewicz i Maciek Rock, a na scenie kolejno prezentowali się wyróżnieni wykonawcy. Wśród gości festiwalu widziano także Szymona Majewskiego, co tylko podsyciło plotki o przejściu dziennikarza do Polsatu.

W Operze Leśnej świętowano wczoraj także dwa wyjątkowe jubileusze. 25-lecie działalności obchodzi zespół Big Cyc, z którym na scenie wystąpili m.in. Krzysztof Ibisz, Elżbieta Romanowska i... Jerzy Połomski. Drugim z świętujących podczas pierwszego dnia festiwalu zespołów był Hey. Grupa Kasi Nosowskiej obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. I choć niektórych fanów twórczości zespołu trudno było przekonać, że występ na tak komercyjnej imprezie, jaką są Top Trendy 2013 to dobry pomysł, Nosowska i ekipa jak zwykle wybronili się swoją muzyką. Życzymy im kolejnych 20 lat w tak spektakularnej formie.

A już dzisiaj drugi dzień festiwalu, podczas którego zaprezentują się wykonawcy wyłonieni w konkursie "Trendy". Czy któryś z nich kiedyś zaprezentuje się na koncercie "Top"? To bardzo prawdopodobne, bo wśród zwycięzców poprzednich edycji plebiscytu byli m.in. Zakopower, Afromental, Bracia, Ewa Farna czy Honorata Honey Skarbek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gwiazdy na finale programu "Top Model. Zostań modelką"