Przypomnijmy, z udziału w festiwalu zrezygnowali także m.in. Kasia Nosowska, zespół Audiofeels, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Katarzyna Cerekwicka, Natalia Schroeder, Kasia Popowska, a nawet ulubieniec Telewizji Polskiej -  Michał Szpak. Finalnie prezydent Opola zdecydowało o tym, że festiwal nie odbędzie się w jego mieści w wyznaczonym terminie, tj. 9-11 czerwca. W odpowiedzi na ten komunikat Jarosław Kurski zaczął szukać nowego miejsca, gdzie mogłoby odbyć się to święto muzyki. W grę wchodziły m.in. Kielce. Jak się jednak okazuje, teraz festiwal ma szansę wrócić do swojego miasta-kolebki. Kiedy się odbędzie?

ZOBACZ: 

W ponad pięćdziesięcioletniej historii Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu nie odbył się tylko raz: w stanie wojennym. Jak wiadomo, niedużo brakowało, żeby nie odbył się również w 2017 roku. Mimo zamieszania, które wybuchło wokół wydarzenia miesiąc temu, wszystko wskazuje na to, że prezes TVP, Jacek Kurski oraz prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, doszli w końcu do porozumienia. Co wiemy o zawartej między nimi umowie?

Jak doniósł dziś portal Wirtualnemedia.pl, Jacek Kurski i Arkadiusz Wiśniewski mieli dojść do ostatecznego porozumienia. W poniedziałek wieczorem podpisano nową umowę, na mocy której 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się we wrześniu (15, 16 i 17 września, tj. piątek, sobota i niedziela). Organizacją festiwalu zajmie się Telewizja Polska, a Miasto Opole udostępni w tym roku TVP prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz amfiteatr, w którym odbędzie się widowisko muzyczne.

Telewizja Polska zadeklarowała ze swoje strony, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna festiwalu nie odbiegała od standardów jego wcześniejszych edycji. Kurski zapewnił też przy okazji, że na rozmowy z Opolem był otwarty od samego początku zamieszania, które rozpętało się wokół tegorocznej edycji festiwalu:

„Byłem otwarty na rozmowę z Opolem. Cieszę się, że po trzech turach spotkań z prezydentem Opola doszło do porozumienia. Udało nam się wypracować wspólne stanowisko, które otwiera drogę do organizacji festiwalu, choć jeszcze o tym nie przesądza. O pełnym sukcesie będziemy mogli mówić kiedy potwierdzimy umowami daty i program festiwalu.”

Jeśli chodzi zaś o ten, wszystko wskazuje na to, że punktem wyjścia do programu wrześniowego festiwalu będzie ten sam program, który został przygotowany na czerwiec. Czy we wrześniu uda się jednak zaprosić do udziału w nim wszystkich artystów, którzy mieli pojawić się w Opolu w czerwcu? Kurski ma na to głęboką nadzieję:

„Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu artystów ma zajęte dni w kalendarzu, ale wierzę, że zaśpiewają na opolskiej scenie. Jestem przekonany, że 54. KFPP w Opolu będzie miał wysoki poziom artystyczny.”

Pytanie, czy na udział w festiwalu zdecydują się wszyscy ci, którzy tak głośno deklarowali, że na festiwalu organizowanym przez TVP się nie pojawią (w tym m.in. Kasia Nosowska, zespół Audiofeels, Kasia Popowska, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Katarzyna Cerekwicka, Tatiana Okupnik i Michał Szpak).

Zgadujemy, że już najbliższe tygodnie przyniosą odpowiedź także na to pytanie…