W tegorocznym konkursie Eurowizja Drugiej Szansy Polskę będzie reprezentować Ifi Ude z piosenką „Love is Stronger”. Ifi Ude wystąpiła w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji 2018. Niestety nie udało jej się wygrać, choć była jednym z faworytów jury. Teraz będzie miała jednak szanse na inne zwycięstwo. Ifi będzie bowiem reprezentantką Polski w OGAE Second Chance Contest, czyli tzw. Eurowizji Drugiej Szansy. O jej udziale w konkursie zadecydowali członkowie klubu OGAE Polska. Ifi Ude zajęła 4. miejsce w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Przez to nie wyjechała na ścisły finał do Lizbony. Polskę reprezentowali w tym roku Gromee oraz Lukas Meijer.

W Eurowizji Drugiej Szansy 2018 weźmie udział 27 krajów. Głosowanie członków klubów OGAE rozpocznie się w połowie czerwca. Oficjalne wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w październiku.

Eurowizja Drugiej Szansy – na czym polega?

Eurowizja Drugiej Szansy (z ang. OGAE Second Chance Contest) to konkurs organizowany przez OGAE, czyli Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Plebiscyt od 1987 odbywa się co roku. Biorą w nim udział piosenki, którym nie udało się wygrać krajowych eliminacji.

Polska wygrała do tej pory konkurs jedynie raz. W 2016 roku zwycięstwo przypadło Margaret i jej kompozycji „Cool Me Down”, która przegrała w polskich preselekcjach z „Color of Your Life” Michała Szpaka. W tym roku artystka nie będzie jednak reprezentowała Szwecji, gdzie startowała w tym roku w Melodienfestivalen. Drugą szansę w tym kraju dostała bowiem Mariette i jej utwór “A million Years”.

Myślicie, że Ifi Ude może w tym roku uratować "eurowizyjny honor” Polski?