Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które mocno ucierpiały w efekcie pandemii koronawirusa. Wielu restauratorów i właścicieli barów nie przetrwało tego ciężkiego okresu, a ci, którzy mieli nieco więcej szczęścia, wciąż z niepokojem patrzą w przyszłość. Jedną z takich osób jest  Andrzej Polan, znany i ceniony szef kuchni oraz właściciel popularnego warszawskiego lokalu "Polana Smaków".

Kwiaty w restauracji zmieniam regularnie... Gdy o tym mówię, ściska mnie w gardle. Restauracja jest zamknięta, ale gdy do niej wchodzę, mówię: "jak tu pięknie pachnie". To zasługa moich pracowników. Moją zasługą jest to, że nie zrobiłem z tego miejsca grobu. To nie jest cmentarzysko. To miejsce, gdzie są kwiaty, są ludzie, gdzie można przyjść i zamówić - mówił jakiś czas temu w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem. 

Filip Chajzer kelnerem w "Polanie Smaków"

Pomocną dłoń do zaprzyjaźnionego restauratora postanowił wyciągnąć Filip Chajzer. Prezenter ponownie udowodnił, że los drugiej osoby nie jest mu obojętny. Gwiazdor TVN zaoferował się, że od piątku do niedzieli może zostać kelnerem w znajdującej się przy ulicy Emilii Plater restauracji i w taki sposób wesprzeć stołeczną gastronomię. 

Pandemia zrujnowała mu biznes. Mimo wszystko płacił załodze i nie zwalniał. Kelnerzy zwolnili się sami, teraz kiedy musi odrabiać straty. Ten weekend to dla Polany Smaków być albo nie być. To post o sile przyjaźni. Bo to właśnie przyjaciele Andrzeja wymyślili akcję ratunkową. Od piątku do niedzieli zostaniemy kelnerami - czytamy.

Chajzer nie ukrywa, że nie ma wielkiego doświadczenia w tym fachu i z góry przeprasza odwiedzających lokal gości za długi czas odczekiwania na zamówione dania. Zapewnił jednak, że tak wyjątkowej atmosfery nie będzie nigdzie indziej. 

Nie obiecuję, że będzie turbo szybko i sprawnie. Kelner ze mnie pewnie jak z … (tu emotikonki zastępują powszechnie znane powiedzenie - przyp. red.). Ale za to będzie pysznie i takiej atmosfery nie będzie nigdzie - zapewnia. 

ZOBACZ TAKŻE: Filip Chajzer po raz pierwszy o chorobie: "Terapia, leki. Poczucie własnej wartości na poziomie mułu"