To już oficjalne - "Boże Ciało" polskim kandydatem do Oscara 2020. Co ciekawe, film w reżyserii Jana Komasy, czyli twórcy "Sali Samobójców" i "Miasta 44", zaczął zdobywać pierwszy sukcesy za granicą jeszcze przed oficjalną premierą w polskich kinach. Obraz został zakwalifikowany do prestiżowej sekcji Giornate degli Autori na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz został zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema ramach Festiwalu Filmowego w Toronto. Garść najważniejszych informacji na temat filmu "Boże Ciało" znajdziecie już teraz poniżej.

Boże Ciało - opis

Film "Boże Ciało" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw.

Boże Ciało - obsada

Główną rolę w "Bożym Ciele" gra młody aktor Bartosz Bielenia. W pozostałych rolach m.in.: Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Barbara Kurzaj, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn i Łukasz Simlat.

Boże Ciało - premiera filmu

"Boże Ciało" Jana Komasy miał swoją światową premierę 29 sierpnia 2019 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. We wrześniu mieli okazję obejrzeć go już także widzowie festiwalu w kanadyjskim Toronto. Do kin w Polsce film trafi w piątek 11 października.

Boże Ciało - zwiastun

Oficjalny zwiastun filmu "Boże Ciało" trafił do sieci pod koniec sierpnia. W zaledwie trzy tygodnie trailer na kanale dystrybutora Kino Świat wyświetlono niemal milion razy. 

SPRAWDŹ TEŻ: "Ukryta Gra" zobacz zwiastun ostatniego filmu Piotra Woźniaka-Staraka [WIDEO]