Film „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego już 12 maja pojawi się na ekranach kin w całej Polsce. „Gwiazdy” to opowieść o wielkiej, ale niespełnionej miłości trójki bohaterów, rozdartych między pragnieniami i namiętnościami. Historia inspirowana jest losami Jana Banasia, piłkarza Górnika Zabrze i reprezentacji Polski, który przyczynił się do sukcesów polskiej drużyny, zdobywając bramki w meczach decydujących o awansie naszej drużyny na igrzyska olimpijskie. Wczoraj odbyła się uroczysta premiera filmu „Gwiazdy”. Kto się pojawił?

Uroczysta premiera filmu „Gwiazdy” miała miejsce w Cinema City Sadyba w Warszawie. W wydarzeniu wziął udział m.in. reżyser Jan Kidawa-Błoński oraz aktorzy wcielający się w głównych bohaterów, czyli Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański i Karolina Szymczak. Mateusz Kościukiewicz wciela się w "Gwiazdach" w postać Jana Banasia. Kim jest Jan Banaś? To znany polski piłkarz, którego docenia się przede wszystkim za technikę. W barwach Górnika Zabrze dwa tytuły mistrza Polski i trzy Puchary Polski.

W Jana Banasia wciela się Mateusz Kościukiewicz. Aktor zdradził, co sprawiło, że zgodził się na tę rolę. 

To, co mnie najbardziej uwiodło w tym scenariuszu i w tej postaci to to, że to jest człowiek, który mimo wielu upadków, wielu porażek, wielu ciosów od życia, mimo wielu konsekwencji wynikających z błędnych decyzji, zawsze wstawał, podnosił się i próbował realizować swój talent. Dla mnie to jest postać heroiczna - powiedział Mateusz Kościukiewicz podczas wtorkowej premiery.

W filmie „Gwiazdy” zobaczymy także Magdaleną Cielecką, Wojciecha Mecwaldowskiego i Grażynę Torbicką, których nie mogło zabraknąć na premierze. Pojawili się także wielbiciele piłki nożnej, czyli Jakub Rzeźniczak z żoną, Edytą Zając-Rzeźniczak. Nie zabrakło także Magdaleny BoczarskiejKaroliny Korwin-Piotrowskiej.

Zobaczcie w naszej GALERII, jak prezentowały się zgromadzeni goście. Czy film "Gwiazdy" przypadnie do gustu polskiej publiczności? Dowiemy się już niebawem!