Oglądanie filmów to w tym roku - z wiadomych przyczyn - zdecydowanie jedna z najpopularniejszych form spędzania Sylwestra. Specjalnie z myślą o tych, którzy w taki spokojny sposób chcą przywitać 2021 rok, przygotowaliśmy rozpiskę ciekawych tytułów w sam raz na Sylwestra z oferty Netflixa i innych serwisów VOD, a także filmów emitowanych w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia na antenie ogólnodostępnych kanałów telewizyjnych.

Filmy na Sylwestra 2020 w TV

Jeśli nie przepadasz za telewizyjnymi koncertami sylwestrowymi, to w tym roku polecamy ci poważnie rozważyć przywitanie Nowego Roku z TVN. Z powodu pandemii koronawirusa stacja całkowicie zrezygnowała w tym roku z organizacji imprezy muzycznej z udziałem popularnych wykonawców. Zamiast tego, w noc sylwestrową wyemituje kilka filmowych hitów.

Sylwestrowy maraton na TVN rozpocznie się o godz. 20:05 od seansu komedii romantycznej "Nigdy w życiu!" z Danutą Stenką i Arturem Żmijewskim. Dwie godziny później rozpocznie się emisja kultowej polskiej komedii "Pieniądze to nie wszystko" z Markiem Kondratem w roli głównej. Z kolei pięć minut po północy TVN pokaże zabawny "American Pie II". Na koniec, o godz. 2:00 poleci film sensacyjny "Świadek koronny" z Pawłem Małaszyńskim, Małgorzatą Foremniak, Robertem Więckiewiczem i Urszulą Grabowską.

Parę godnych uwagi filmowych propozycji na Sylwestra 2020 przygotowała także TVP. O 22:00 w telewizyjnej Jedynce poleci komedia romantyczna "Witamy na Hawajach" z Bradleyem Cooperem i Emmą Stone, a już w Nowym Roku o godz. 1:55 absolutna klasyka gatunku - film "Kiedy Harry poznał Sally", którego akcja rozgrywa się m.in. właśnie podczas nocy sylwestrowej.

Filmy na Sylwestra 2020 online

Spośród dostępnych w sieci filmów, które wprowadzą cię w sylwestrowy klimat, warto wymienić na pewno nagrodzony Oscarem za kostiumy dramat "Nić widmo" w reżyserii Paula Thomasa Andersona. Obraz do obejrzenia legalnie na YouTube.

Miłośnicy produkcji, które łączą w sobie elementy wiele różnych gatunków (w tym przypadku dramatu, komedii, romansu i fantasy) powinni rozważyć sylwestrowy seans wysoko ocenianego przez internautów "Czasu na miłość" z Domhnallem Gleesonem, Rachel McAdams i Billem Nighym. Brytyjska produkcja jest do obejrzenia na Netflixie.

Masz ochotę obejrzeć komedię romantyczną, której akcja rozgrywa się w typowo sylwestrowej scenerii? Zobacz "Sylwester w Nowym Jorku" z wypełnioną gwiazdami obsadą (Katherine Heigl, Hilary Swank, Jessica Biel, Michelle Pfeiffer, Zac Efron, Halle Berry i inni). Dostępny zarówno na Netflixie, jak i YouTube.

Lubisz czarne komedie? Koniecznie sprawdź najnowszą propozycję twórcy "Planety Singli", "Listów do M." i "39 i pół", czyli "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją" z Julią Wieniawą, Nikodem Rozbickim i Moniką Krzywkowską.

Co oprócz tego? Dobre filmy na Sylwestra to także klasyki, takie jak:

CZYTAJ TEŻ: Sylwester 2020 z Polsatem - kto wystąpi na Sylwestrowej Mocy Przebojów? Oto pełna lista gwiazd