Finał pierwszej polskiej edycji programu Azja Express już za namiZwycięzcami show zostali Michał Żurawski i Ludwik Borkowski! Zwycięstwo tej pary wielu zaskoczyło, choć panowie doskonale dawali sobie radę podczas kolejnych etapów wyścigu. Nie wdawali się w walki o amulety, zawsze zachowywali niewymuszony luz. Wielu widzów obstawiało jednak, że to Iza Miko i Leszek Stanek ostatecznie sięgną po trofeum. Dlaczego? Na korzyść pary miał świadczyć fakt ich niesamowitego zgrania, nieustannego poświęcenie Leszka dla Izy oraz jego siła fizyczna i wytrzymałość. 

POLECAMY: DOROTA MASŁOWSKA ostro krytykuje „Azja Express” i Renatę Kaczoruk

Para już raz miała odpaść w programie. Było to w 6. odcinku, kiedy Leszek jako ostatni dotarł na metę zRenatą Kaczoruk. Co gorsza, był to dzień, kiedy Leszek miał akurat urodziny. Uratował ich jednak ślepy traf, a może raczej szczęście. Hania i Łukasz, którzy wygrali immunitet, mieli ze sobą kopertę z tajemniczą wiadomością. Po jej otwraciu okazało się, że na tym etapie żadna para nie opdada. Dzięki temu Iza i Leszek mogli zostać w grze, co ucieszyło wielu fanów show.

Dlaczego jednak powinęła im się noga w finale?

W pierwszym etapie finałowego odcinka uczestnicy musieli dotrzeć do Bangkoku, po czym wyrecytować oficjalną nazwę stolicy Tajlandii, która jest najdłuższą nazwą miejscowości na świecie. Para, która poprawnie ją wyrecytowała, mogła przeprawić się przez rzekę Menam i biec na spotkanie z prowadzącą Agnieszką Woźniak-Starak. Ostatni duet na mecie pożegnał się z udziałem w ostatecznym wyścigiem. Tą parą byli właśnie Iza i Leszek. A to oznaczało tylko jedno: to oni z walki o finał odpadli jako pierwsi...

ZOBACZ: AZJA EXPRESS To już pewne! Druga edycja będzie kręcona w Indiach!

Kim są Iza Miko i Leszek Stanek - finaliści Azja Express?

Iza Miko mieszka w Los Angeles, Leszek w Warszawie. Choć dzielą ich tysiące kilometrów, ta dwójka udowadnia, że przyjaźń nie zna granic. W Azji Leszek pomagał nosić jej ciężki plecak, a Iza wspierała przyjaciela w trudnych chwilach. Łączy ich muzyczna pasja i miłość do zwierząt.

Obydwoje chętnie angażują się w akcje na rzecz pomocy dla potrzebujących. Iza w wieku 14 lat wyjechała do Ameryki, by uczyć się tańca w nowojorskiej szkole American Ballet Associaton. Swoją aktorską karierę zdecydowała się rozwijać za oceanem. Zagrała w wielu międzynarodowych produkcjach, m.in.: „Coyote Ugly”, „Step Up: All Inn”, „Make Your Move”, „Age of Heroes”, „Bye Bye Birdie”.

Leszek Stanek to roztańczony aktor i choreograf. Występuje w spektaklach muzycznych, filmach, serialach i programach telewizyjnych. Program Azja Express odświeżył jego popularność, którą już wcześniej zdobył m.in. dzięki serialowi „Tancerze”.

Jedynej mieszanej, finałowej parze show gratulujemy zgrania, siły, wytrwałości, zacięcia, samozaparcia a przede wszystkim - łączącej ich przyjaźni! M.in. o niej opowiedzieli Natalii Hołowni w wywiadzie dla Gala Studio. Zobaczcie sami: