Michał Żurawski, mąż Romy Gąsiorowskiej, wraz z programowym partnerem Ludwikiem na ostatniej prostej show pokonali Agnieszkę Włodarczyk i Marię Konarowską oraz Izę Miko i Leszka Stanka. I to oni ostatecznie wygrali show Azja Express. Wszystko wskazuje zatem na to, że właśnie zaczyna się czas Michała, który ma szansę potrwać dłużej niż przysłowiowe 5 minut. Skąd widzowie mogą kojarzyć tego charakterystycznego aktora? Oraz co wiadomo o jego życiu prywatnym?

POLECAMY: FINAŁ AZJA EXPRESS Michał Żurawski i Ludwik Borkowski zwycięzcami show!

Michał Żurawski - film i telewizja

Aktor ma koncie kilka ważnych i dużych ról, w tym tę w najnowszym filmie Macieja Pieprzycy „Jestem Mordercą, w którym wcielił się w jednego detektywów ścigających słynnego Wampira z Zagłębia, który w latach 60. seryjnie mordował śląskie kobiety. Aktor świetnie wcielił się w tę postać, a na planie partnerowali mu tacy profesjonaliści jak Mirosław Haniszewski, Agata Kulesza i Arkadiusz Jakubik. To jednak nie jedyna produkcja, z której widzowie mogą kojarzyć Żurawskiego.

ZOBACZ: FINAŁ AZJA EXPRESS Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska o włos od zwycięstwa!

Michał znany jest całej palety wyrazistych i mocnych postaci. Zagrał w filmach takich jak: „Karbala”, „Powstanie 44”, „W ciemności”, „Pitbull” i serialach „Na dobre i na złe”, „Przepisie na życie” czy „Być jak Kazimierz Deyna”. Nie odmawiał ról czarnych charakterów i typów spod ciemnej gwiazdy. Na swoim koncie ma też wiele produkcji telewizyjnych, takich jak „Bodo”, „Strażacy” i „Czas honoru”.

Michał Żurawski - teatr

Mimo wielu propozycji filmowych i telewizyjnych, aktor najlepiej czuje się jednak na deskach teatru. Ostatnio można go m.in. oglądać w Och Teatrze w angielskiej farsie „Trzeba zabić starszą panią”. Co ciekawe, swoją rolę dzieli z innym aktorem o tym samym nazwisku. My widzieliśmy Michała w akcji i zdecydowanie Wam ten spektakl polecamy!

Michał Żurawski - życie rodzinne

Równie ciekawe, jak sfera zawodowa, jest także jego życie prywatne. Aktor jest mężem aktorki i założycielki szkoły filmowej, Romy Gąsiorowskiej, którą poznał w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, w którym mieli okazję obydwoje grać. Para pobrała się 10 kwietnia 2010 i obecnie ma dwójkę dzieci: syna Klemensa i córkę Jadwigę. Aktor ma też syna Leona z poprzedniego związku.

HOT GALERIA: ROMA GĄSIOROWSKA I MICHAŁ ŻURAWSKI tak czule się kochają [ZDJĘCIA]

Michał Żurawski wziął ostatnio udział w kampanii Play, w której wystąpił właśnie z Romą. Aktorskie małżeństwo, reklamując pakiet rodzinny, poszło w ślady innych uczestników show: Renaty Kaczoruk i Pascala Brodnickiego.

Jak się okazuje, Michał nie jest jedynym członkiem rodu Żurawskich, o którym się zrobiło ostatnio głośno. Aktor ma bowiem brata Piotra, który z zawodu… również jest aktorem!

CZYTAJ TEŻ: FINAŁ AZJA EXPRESS Iza Miko i Leszek Stanek zajęli trzecie miejsce!

Początkowo młodszy brat Michała próbował swoich sił jako reżyser, ale w ostateczności wylądował po drugiej stronie kamery. Do tej pory mieliśmy okazję podziwiać go w serialu „Aż po sufit”. Wraz z Michałem zagrał też w filmie wojennym „Karbala”. Jego najsłynniejszą rolą, a na pewno taką, która przyniosła mu największą rozpoznawalność, jest główna rola w filmie „Kamper”, gdzie miał okazję grać u boku coraz bardziej rozpoznawanej Marty Nieradkiewicz. Film jest do kupienia z najnowszym wydaniem Gali!

Ludwik Borkowski - kompan Michała z programu

W kontekście wygranej Michała w Azja Express nie wolno zapominać również o jego partnerze Ludwiku, bez którego aktor nie odniósłby zapewne takiego sukcesu. Kim jest Ludwik?

Ludwik Borkowski to człowiek wielu talentów. Próbuje sił w aktorstwie, pisze oraz fotografuje, jednym słowem: „współczesny człowiek Renesansu”. Może po wygranej w programie w końcu zauważą go producenci filmowi albo właściciele galerii z fotografiami? Trzymamy za to mocno kciuki!

Tak samo jak za rozwój jego znajomości z Marią Konarowską, z którą podobno na planie Azja Express połączyło go coś więcej niż tylko zwykła koleżeńska więź. Widzieliście tę chemię miedzy nimi? Myślicie, że szykuje się kolejny romans w polskim show-biznesie? Wcale byśmy się nie zdziwili…