Finał "Dance Dance Dance" już za nami, ale ogromne emocje wokół ostatniego odcinka pierwszej polskiej edycji tanecznego show nie gasną. Widzowie są oburzeni faktem, że finał nie był transmitowany na żywo, co miały sugerować komunikaty ("występ na żywo") wyświetlane w niedzielny wieczór na antenie TVP. Internautom wystarczył szybki rzut oka na profile gwiazd w mediach społecznościowych, aby ustalić, że w czasie emisji finału "Dance Dance Dance" uczestnicy, jurorzy i prowadzący program świętowali Wielkanoc ze swoimi bliskimi. Patricia Kazadi w tym czasie bawiła się nawet na festiwalu Coachella w Kalifornii. I nie byłoby zapewne w tym nic dziwnego ani podejrzanego, gdyby nie fakt, że o zwycięstwie w "Dance Dance Dance" decydował wynik głosowania widzów. Padło podejrzenie, że wysyłane przez widzów SMS-y nie miały więc żadnego wpływu na zwycięstwo Wiktorii Gąsiewskiej i Adama Zdrójkowskiego.

Finał "Dance Dance Dance" miał dwa zakończenia

W odpowiedzi na liczne głosy niezadowolenia sprawę postanowiła wyjaśnić Barbara Kurdej-Szatan. Prowadząca program ujawniła, że nagrano dwie wersje zakończenia finału, aby uwzględnić głosowanie widzów.

Wszystkie emocje w całym programie były prawdziwe i wielkie. A w nagranie obu wersji końcówki rzeczywiście było dla nas dość dziwne, ale było po to, abyście Wy mogli decydować o wyniku. W holenderskiej wersji decydowali jurorzy. Ale u nas w trakcie trwania programu zdecydowano, że decyzję o wygranej zostawimy widzom. Z racji tego, że terminów wszystkich uczestników, jurorów i nas nas nie dało się zgrać na nowo w dniu kiedy planowana była emisja odcinka, dlatego musieliśmy nagrać obie wersje wygranej... a teraz każdy z rodzinami czeka na werdykt tak samo zestresowany - wyjaśniła Barbara Kurdej Szatan (pisownia oryginalna).

Choć nietypowe, takie rozwiązanie nie jest niczym nowym w świecie telewizyjnych programów opartych na współzawodnictwie. Kilka wersji ogłoszenia werdyktu nagrywa się też m.in. w przypadku nagrodzonego Emmy amerykańskiego programu "RuPaul's Drag Race", aby uniknąć przedwczesnego wycieku informacji na temat zwycięskiej drag queen.

SPRAWDŹ TEŻ: "DANCE, DANCE, DANCE" - FINAŁ Kto wygrał? Sprawdź!