Mecz Polska - Brazylia WYNIK. Kto wygrał? Mecz finałowy Mistrzostw Świata rozpoczął się w niedzielę o godzinie 21.15. Obecność obu drużyn w finale jest niemałym zaskoczeniem. Na Polaków na początku turnieju nie stawiał prawie nikt, a oni sami nawet nie marzyli o tym, że będą grali w decydującym meczu. Sukcesem było dla nich dostanie się do finałowej szóstki turnieju. Z kolei drużynę Brazylii zaskoczyła seria kontuzji. Za faworytów Mistrzostw Świata uważano Amerykanów, którzy ulegli jednak w półfinale Polsce, przegrywając z naszą reprezentacją 2:3. Wynik meczu Polska - Brazylia sprawdzicie poniżej. [NA ŻYWO]

Polska - Brazylia WYNIK

" – Myślimy już tylko o finale. Widzę ten pojedynek z Brazylią tak, że będzie walka na całego i mam nadzieję, że zwyciężymy. Nie wiem, kto jest faworytem i nie interesuje mnie to specjalnie. Chcemy wyjść i wygrać. Przed nami jeszcze jeden mecz. Musimy się na nim w pełni skupić" – mówił po wczorajszym półfinale z USA Artur Szalpuk.

ZOBACZ TEŻ: VITAL HEYNEN kim jest trener polskich siatkarzy, który doprowadził ich do finału MŚ?

Polska i Brazylia w finale mistrzostw świata spotyka się już po raz trzeci. W 2006 roku w Tokio nasza reprezentacja przegrała z Brazylijczykami 3:0, a w 2014 w Katowicach to my byliśmy górą i pokonaliśmy rywali 3:1. Czy podczas Mistrzostw Świata w Turynie Polacy obronili tytuł mistrzów sprzed czterech lat?

Polacy zostali Mistrzami Świata 2018!

Polska 3 - 0 Brazylia 

(28:26; 25:20; 25:23)