Na rozpoczęcie finału "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12" finaliści zaśpiewali hit lat 90. „Step By Step” zespołu New Kids On The Block. - Ten program zafundował mi olbrzymią zawodową satysfakcję - mówił przed występem Łukasz Zagrobelny. A w ostatnim wykonaniu wcielił się w Eltona Johna w utworze „Sacrifice”. - To co stworzyłeś tutaj jest takim pięknym ukoronowaniem całej twojej cudnej pracy w tym programie – mówiła Kasia Skrzynecka. Adam Strycharczuk wybrał postać Violetty Villas. - Pierwszy raz w historii tego programu spowodował ktoś, że się rozpłakałam. Nie dlatego, że przeznaczył nagrodę na coś wyjątkowego, tylko dlatego, że zaśpiewał tak, że po prostu się musiałam rozpłakać. Pokonałeś sam siebie - podsumowała Małgorzata Walewska. Emilia Komarnicka-Klynstra przeistoczyła się w Edytę Geppert w „Jaka róża taki cierń”. - Emilia chcesz mnie zabić, serce żeby mi wypadło po prostu. Coś niebywałego - ocenił Paweł Królikowski. Ewelina Lisowska przeobraziła się w Ritę Hayworth w „Put The Blame On Mame”. - Ten występ proszę państwa naprawdę wymaga niezwykłych aktorskich umiejętności, dlatego że bohaterka występuje przed publicznością w tej scenie z filmu, ale bohaterka w tym momencie, w którym to robi, jest dosyć mocno nietrzeźwa. A jednocześnie jest uwodzicielska, jest rozkoszna i zrobiłaś to fantastycznie. Jestem zachwycony - powiedział Kacper Kuszewski.

Jeremi Sikorski i Kasia Ptasińska wystąpili w duecie jako Camila Cabello i Shawn Mendes w hicie „Senorita”. Nagrodę specjalną, maskotkę, Kasi Ptasińskiej wręczył Kacper Kuszewski. - Uważam, ze jesteś nie tylko cudowną artystką, bardzo wszechstronną, ale też masz ogromny wdzięk, dzięki któremu można cię nazwać maskotką tej edycji - powiedział. - Będzie mi was brakować strasznie - dziękowała wszystkim za udział w programie Kasia. Z kolei Jeremi odebrał z rąk Małgorzaty Walewskiej dowód osobisty. - To nieprawdopodobne, że jesteś taki młody, a masz w sobie tyle talentów, tyle pasji. Tu jest twoja przepustka w dalszy świat - mówiła diwa. - Kochani widzowie bardzo serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wszystkie ciepłe słowa - podsumował Jeremi.

Ewelina Ruckgaber i Robert Koszucki jako Iwona Maciejewska i Jan Zieliński, z grupy Bolter wykonali szlagier „Daj mi tę noc”. Robert Koszucki otrzymał od Kasi Skrzyneckiej lennonki. - Tak jak John Lennon potrafisz być i liryczny i szalenie dowcipny. Niech to będzie dla ciebie przesłanie love and peace - mówiła jurorka. - Bez was to by w ogóle nie miało sensu - mówił do publiczności i widzów Robert. Z kolei Ewelinę Ruckgaber plakatem z „Głosem Wybrzeża” uhonorował Paweł Królikowski. - Zatyka mnie po prostu od muzyki. Dziękuję ci pięknie - powiedział. - Dzięki temu programowi bardzo dużo się o sobie dowiedziałam - stwierdziła Ewelina.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12 - wyniki finału

Laureatem czwartego miejsca i Żelaznej Twarzy został Łukasz Zagrobelny. Brązową Twarz otrzymała Ewelina Lisowska. Drugie miejsce zajęła Emilia Komarnicka-Klynstra. - To nie jest taki zwykły program rozrywkowy. Na ten program pracuje przynajmniej 150 osób, których tutaj nie widać i to jest ich wspaniała praca (…). Bardzo wam serdecznie dziękuję - mówiła Emilia. Zwycięzcą 12. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" został Adam Strycharczuk. - Ale jaja - powiedział zaskoczony. Dziękuję moim towarzyszom w doli i niedoli, którzy wspierali mnie cały czas (…), że zacząłem wierzyć w siebie i dziękuję jury (…). Dziękuję telewidzom, publiczności, dziękuję za wsparcie, dziękuję Endemolowi, Polsatowi za tak wspaniałe przedsięwzięcie.  

Adam Strycharczuk swój czek na 100 tysięcy złotych przeznaczył na pomoc dla Leny Szczepańskiej z Fundacji Zdążyć z Pomocą, która cierpi na chorobę kociego krzyku. Możemy też zdradzić, że 13. edycja show już w marcu 2020 roku.

Zobacz zdjęcia z finału "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12" w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Kim jest Adam Strycharczuk prywatnie i zawodowo?