Maciej Zień po raz kolejny zaskoczył widzów pokazu kunsztem artystycznym kolekcji, w której znalazły się niezwykle kobiece kreacje utrzymane w eleganckim charakterze. W propozycjach projektanta uchwycono różnorodne osobowości Pierwszych Dam, które pełniąc tak ważną rolę, były dla wielu kobiet ikonami stylu i wzorem określonych zachowań społecznych. Podczas pokazu projektant zaprezentował 34 sylwetki, które zachwyciły kolorami i bogatymi zdobieniami. Nie zabrakło charakterystycznych dla projektanta haftów oraz kryształków Swarovskiego. Wśród materiałów użytych w kolekcji dominowały jedwabie, żakardy, zwiewne muśliny, kaszmir czy wysokogatunkowe ekologiczne futra. W gamie kolorystycznej znalazły się zaś pomarańcz, bordo, czerń biel oraz granat  Sylwetki z pokazu dopełniały akcesoria: skórzane rękawiczki i biżuteria oraz bogato zdobione z wysokogatunkowej skóry torebki.

15 NAJLEPSZYCH SYLWETEK Z POKAZU ZNAJDZIECIE W NASZEJ GALERII ;-)

Modelki prezentowały kreacje projektanta w butach marki Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia. Znaczącym i kluczowym dla pokazu momentem była ostatnia sylwetka. Co było w niej takiego niezwykłego?

ZOBACZ KONIECZNIE: ROZENEK, HERBUŚ, KOŁAKOWSKA, STENKA, HORODYŃSKA Gwiazdy zachwyciły na pokazie Macieja Zienia. Czyja stylizacja była najlepsza? [GALERIA + WIDEO]

Otóż modelka zaprezentowała T-shirt z napisem „War, what‘s it good for? Absolutely nothing!”. Projektant w ten sposób zwieńczył pokaz, odnosząc się niepokoju panującego na świecie.

POLECAMY: DANUTA STENKA Zachwyciła w małej czarnej na pokazie Macieja Zienia! Jak ona to robi?

Motyw pokazu został w wyraźny sposób zaznaczony poprzez oprawę artystyczną, stworzoną przez Macieja Zienia, który nawiązał do etykiety i zasad obowiązujących w świecie dyplomacji. Miejsce pokazu, czyli Teatr Wielki Opera Narodowa to jeden z ważniejszych punktów kulturalnych na mapie Warszawy, w bezpośredni sposób odnoszący się do szeroko pojętej sztuki.

Sponsorami pokazu byli Jacob’s Creek, Baldowski, Cisowianka Perlage, Zamek Ryn, Mokotoska Art.&Models, Stroer, Bogdani Obagi, Kemon/Polwell, Babyliss, Semi Line oraz Marcin Krupiński. Jednym z patronów medialnych był zaś magazyn Gala.

ZOBACZ TEŻ, KTO PRZYSZEDŁ NA OSTATNI POKAZ MACIEJ ZIENIA: