Maciej Kurzajewski i Paulina Smaszcz tworzą zgodne i udane małżeństwo od 1996 r. Małżonka dziennikarza podkreśla zawsze, że jej mąż jest człowiekiem opiekuńczym i idealnym partnerem. Tak mówiła o swojej relacji z prezenterem w wywiadzie dla Gali:

Teraz kocham go inną miłością – dojrzalszą, mocniejszą, bezoddechową. Pomimo optymizmu i radości, która jest w nas teraz, nie zawsze byliśmy tak szczęśliwi. Przeżyliśmy też momenty ciężkie, dramatyczne, kiedy straciliśmy dzieci (Paulina dwukrotnie poroniła – przyp. red.). I właśnie wtedy się sprawdziliśmy. Maciek był moim powiernikiem, ostoją, pocieszycielem. Wspierał mnie, przez wszystkie ciężkie chwile przechodziliśmy razem. Trzymał mnie w ramionach, kiedy nocami nie mogłam opanować płaczu. Ani przez ułamek sekundy nie żałuję, że jestem z nim. Razem jesteśmy silniejsi, wiemy, że liczy się to, co tu i teraz. Dlatego trzeba żyć bardziej, kochać mocniej i śmiać się częściej. Trzeba wyciskać z życia tyle, ile się da. A nawet jeszcze więcej. Nie narzekać, nie kłócić się, nie rozpaczać. Szkoda na to czasu, życie jest tylko jedno. My nauczyliśmy się nim cieszyć. 

Maciej Kurzajewskim widzom dał się poznać przede wszystkim jako prezenter redakcji sportowej TVP, jak również prowadzący takie programy, jak Kocham Cie, Polsko! czy Gwiazdy Tańczą Na Lodzie.

Od września 2014 r. na stałe dołączył także do Agaty Młynarskiej jako gospodarz Świat Się Kręci. Niestety, już rok później został zawieszony w pełnieniu obowiązków, po tym jak zareklamował na antenie Telewizji Polskiej program Rinke za Kratkami, emitowany w Telewizji Polsat. Wszystko dlatego, że Rinke Rooyens był producentem formatu Świat Się Kręci - panów najwidoczniej poza planem łączyła przyjaźń i Maciej Kurzajewski czuł się w obowiązków, by w trakcie prowadzonego programu promować format konkurencyjnej stacji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Maciej Kurzajewski karnie odsunięty od prowadzenia programu

Od tamtej pory prezenter zniknął z telewizji. O jego dalszych planach niewiele wiadomo. Nie zmienia to faktu, że wciąż jest obecny w mediach społecznościowych, na których chętnie zamieszczenia zdjęcia dokumentujące jego życie prywatne. 

Na Instagramie jest również obecny jego syn, Franciszek. 19-latek co jakiś czas publikuje na swoim profilu prywatne fotografie. Ostatnie dwie raczej nie pozostawiają wątpliwości: syn Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz jest zakochany! Obecnie przebywa na greckiej wyspie Leros. Jedno ze zdjęć podpisał po prostu sercem, drugie zaś Eros in Leros. Wybranka opiera się na fotografii na jego ramieniu.

Zobaczcie w naszej galerii, jak Franciszek Kurzajewski wypoczywa z ukochaną w Grecji!