Gabi Drzewiecka zastąpiła Agnieszkę Woźniak-Starak na stanowisku prowadzącej program "Big Brother". Na nieco ponad tydzień przed wejściem uczestników drugiej edycji reality show w TVN 7 do domu Wielkiego Brata, dziennikarka opowiedziała nam ze szczegółami o sprzecznych emocjach, które towarzyszyły jej podczas przyjęcia nowej posady. Drzewiecka zdradziła, że ze względu na przykre okoliczności, czyli tragiczną śmierć męża dotychczasowej gospodyni programu, Piotra Woźniaka-Starak, nie była w stanie do końca cieszyć się z propozycji dyrektora Miszczaka.

- Darzę Agnieszkę ogromnym szacunkiem. Znamy się od lat. Zawsze bardzo mnie wspierała. Właściwie zna mnie od początku mojej pracy w mediach - myślę, że już z 9 lat. Zawsze była mi bardzo życzliwa. To jedna z fajniejszych osób w tej branży - bezpretensjonalnych, szczerych, wspaniałych i po prostu o dobrym sercu. Łączy nas też miłość do psów i zwierząt  w ogóle. W związku z tym jest to dla mnie takie przykre - zdradza.

Nowa prowadząca "Big Brother 2019" w rozmowie z dziennikarzem Gala.pl zdradziła, że wie, jak wiele radości sprawiała jej koleżance z branży praca przy tym show.

- Zamiast najpierw się cieszyć, to myślałam o tym, że to był jej program, ona się cieszyła się nim, kochała tych uczestników, nie mogła się doczekać kolejnej edycji. Nawet ostatnio jak byłyśmy ostatnio w Sopocie, gdzie wspólnie prowadziłyśmy festiwal, to jeszcze opowiadała o nowościach w "Big Brother Arena", bardzo się cieszyła. Byłam blisko płaczu i te kilka pierwszych dni było dla mnie bardzo trudnych. Miałam mieszane uczucia. Nie potrafiłam się z tego cieszyć za bardzo. Oczywiście cieszę się z danej mi szansy i nie mogę się doczekać tego, co tam się będzie działo - wyjaśnia.

Gabi Drzewiecka jest jedną z nielicznych osób, które wiedzą już, kto 13 września wejdzie do domu Wielkiego Brata. Nowa prowadząca twierdzi, że uczestnicy drugiej edycji "Big Brother" w TVN 7 to bardzo zróżnicowana grupa ludzi.

Wiem, kto wejdzie, ale jeszcze nie poznałam tych wszystkich osób, więc nie mogę się doczekać. Myślę, że będą to bardzo skrajne osobowości - ujawnia.

Zmiany w 2. edycji "Big Brother 2019"

Nowa prowadząca nie będzie jedyną zmianą, która nastąpi w "Big Brother". Jak udało nam się dowiedzieć, odcinki na żywo "Big Brother Arena" będą się odbywać w piątki, a nie tak jak do tej pory w niedziele. Transmisja na żywo z domu Wielkiego Brata będzie od teraz także kontynuowana po ogłoszeniu nominacji, aby telewidzowie mogli śledzić także pierwsze reakcje uczestników na emocjonujące zdarzenia. Producenci zapowiadają też znaczne zmiany i niespodzianki w formule "Big Brother Nocą" z udziałem Małgorzaty Ohme i Filipa Chajzera.

SPRAWDŹ TEŻ: Gabi Drzewiecka prywatnie i zawodowo. Kim jest nowa prowadząca "Big Brother"?