Gabriela Muskała od kilku lat cieszy się niekończącym pasmem sukcesów w sferze zawodowej. Polska Nagroda Filmowa w kategorii "Odkrycie roku" za thriller psychologiczny "Fuga" oraz nominacja do Orła 2019 za najlepszą główną rolę kobiecą w tymże filmie przypieczętowały jej pozycję jednej z najwybitniejszych polskich aktorek. Najwyższy czas więc przyjrzeć się jej nieco bliżej. Garść najważniejszych informacji na temat Gabrieli Muskały znajdziecie poniżej.

Gabriela Muskała - wiek, wzrost

Gabriela Muskała przyszła na świat 11 czerwca 1969 roku w Kłodzku (woj. dolnośląskie). W tym roku kończy więc 50 lat. Aktorka ma około 1,60 m wzrostu.

Gabriela Muskała - mąż, dzieci

Gabriela Muskała jest żoną reżysera, operatora, kamerzysty i muzyka, Grega Zglinskiego, znanego w Polsce także jako Grzegorz Zgliński. Aktorka ma jedno dziecko, syna Michała, który urodził się w 1995 roku.

Gabriela Muskała - Fuga, filmy, teatr

Nie wszyscy wiedzą, że Gabriela Muskała nie tylko zagrała główną rolę w filmie "Fuga", ale także napisała do niego scenariusz. Aktorka znana jest także z ról w takich produkcjach, jak "Moje córki krowy", "Wymyk", "Być jak Kazimierz Deyna" i "7 uczuć". Ma też na swoim koncie liczne role teatralne i występy w Teatrze Telewizji, m.in. w "Śmierci rotmistrza Pileckiego" oraz "Zmierzchu długiego dnia".

Gabriela Muskała kiedyś i dziś - zobacz stare i nowe zdjęcia aktorki oraz jej męża w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Maciej Musiał na liście "30 Under 30" amerykańskiego Forbes'a!