Gwiazdą najnowszego numeru magazynu "Gala", który do sprzedaży trafił w poniedziałek 2 listopada jest aktorka Gabriela Muskała. W wywiadzie udzielonym Damianowi Gajdzie opowiedziała o tym, jak wiele blokad musiała przełamać, aby pójść za swoimi marzeniami, a także jak nauczyła się nie uzależniać samopoczucia od akceptacji innych. 

Gabriela Muskała gwiazdą nowej "Gali"

Gabriela Muskała w nowej "Gali" przyznała, że z podziwem patrzy na solidarność polskich kobiet, które obecnie jednoczą się w walce o lepsze jutro. Jej zdaniem jest to idealny dowód na to, że "siła jest kobietą".

- Solidarność kobiet nie tylko istnieje, ale też ma wielką siłę! Wystarczy spojrzeć na polityczne protesty kobiet w Polsce, marsze czarnych parasolek, walkę kobiet filmu o parytety w kinematografii. Nie lubię dzielenia ludzi ze względu na płeć, ale rzeczywiście między kobietami tworzy się specyficzna nić porozumienia, której nie da się stworzyć w relacji z mężczyzną. To wartość bezcenna. Energia kobiet buntujących się dziś przeciw próbom zabrania im wolności wyboru jest jak tornado! 

Aktorka przyznała, że ona kobiecą siłę musiała w sobie dopiero odkryć. Była bardzo wrażliwym dzieckiem, które miało ponad normę rozwiniętą intuicję oraz empatię. Dużo bardziej martwiły ją problemy innych, niż jej własne.

- Praca nad sobą zajęła mi wiele lat i jeszcze się nie skończyła. Podczas tych psychoterapeutycznych podróży, bolesnych doświadczeń, wiele się o sobie dowiedziałam. Między innymi tego, skąd bierze się moja potrzeba dostosowywania do oczekiwań innych, dlaczego w młodości zmagałam się z emocjonalnymi huśtawkami, a także dlaczego to jednocześnie przeszkadzało i pomagało mi w życiu oraz nadal pomaga w zawodzie. Jako aktorka zauważyłam, że zawsze pod - świadomie wolałam grać role kobiet silniejszych ode mnie, by czerpać od nich moc albo by musieć dla nich tę moc w sobie znajdować. 

Gabriela Muskała, chociaż jako kobieta mało w siebie wierzyła, jako aktorka zawsze miała wysoką samoocenę. Nawet wtedy, gdy mówiono jej, że do zawodu aktorki się nie nadaje. 

- Po pierwszym niezdanym egzaminie do szkoły teatralnej w Krakowie powiedział tylko: „Mam nadzieję, że szukasz dla siebie jakichś innych studiów”. I próbował namawiać mnie na medycynę. Ale ja wie - działam, że nie ma dla mnie alternatywy.

Cały wywiad z Gabrielą Muskałą przeczytacie w nowej "Gali". Numer dostępny jest też w wersji z broszurką "TRENDY BEAUTY 2020/2021 - OCZY"  (w cenie 6,90 zł), w wersji z broszurką kulinarną  -  "Najlepsze dania na jesień" (w cenie 6,99 zł), a także w wersji z insertem: książkami wyśmienitą powieścią od której nie sposób się oderwać wydawnictwa Prószyński i S-ka (w cenie 9,99 zł)

W nowym wydaniu magazynu "Gala" rozmawiamy też m.in. z Dorotą Gardias o jej walce z COVID-19, a także pytamy Magdalenę Boczarską, czym chciałaby imponować swojemu synkowi.