Dzień Dziecka 2020 mali podopieczni warszawskiego Zespołu do obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczego nr 2 zapamiętają wyjątkowo smakowicie. 1 czerwca zostały przekazane im wyjątkowe, zdrowe desery, które z miłością przygotowała zwyciężczyni programu "MasterChef Junior 5" Gaja Suchocka wraz ze swoją koleżanką z programu - Sonią Rudolf.  Na zaproszenie firmy MaczFit, dziewczynki przygotowały autorskie przepisy i pojawiły się w siedzibie firmy, by wraz z dietetykami przygotować 220 słodkich niespodzianek. 

Finalistki "MasterChef Junior 5" ze słodkimi prezentami dla dzieci z domów dziecka

- Zdecydowałam się wziąć udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Maczfit, bo bardzo lubię gotować, a w tej akcji mogę poczęstować tym, co przygotuję dla moich rówieśników. Mam nadzieję, że sprawię im tym radość w Dniu Dziecka - mówi Sonia Rudolf, finalistka ostatniej edycji "MasterChef Junior".

- Razem z Gają wyczarujemy coś nie tylko słodkiego i pysznego, ale też zdrowego. W każdy deser włożymy nasze serce i pasję do gotowania - dodaje dziewczynka. 

Przygotowane słodkie niespodzianki to brownie na bazie mleka kokosowego i deser chia z musem owocowym.

- W gotowanie wkładam swoje uczucia, dlatego jestem bardzo wdzięczna, że mogę wziąć udział w takiej pięknej akcji i podarować innym dzieciom zdrowy deser - podsumowuje Gaja Suchocka, która zwyciężyła w ostatniej edycji programu "MasterChef Junior". 

Zespół do obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczego nr 2 w Warszawie ma pod opieką w chwili obecnej 220 dzieci. Wszystkie otrzymały słodkie upominki i nie kryły radości z tego powodu. 

- Każda inicjatywa, która pozwala wywołać uśmiech na twarzach naszych podopiecznych, jest przez nas doceniana. Szczególnie dziś, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka powinniśmy pamiętać o najmłodszych - mówi Cecylia Wojdyga Zastępca Dyrektora Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 2.

Przepisy na słodkie upominki można znaleźć na kanałach social media Gai i Soni oraz w książce kucharskiej "MasterChef Junior. Piąta polska edycja programu", którą można obecnie kupić w promocyjnej cenie na kultowy.pl.

ZOBACZ TEŻ: Gaja Suchocka wygrała 5. edycję "MasterChef Junior". Zobacz przepisy z jej książki kucharskiej [TYLKO U NAS]