Gary Barlow może się uważać za ogromnego szczęściarza. Sesje nagraniowe do swojej piątej solowej płyty "Music Played By Humans", w których udział wzięło w sumie ponad 100 muzyków, zakończyły się tuż przed wybuchem pandemii. Zgromadzenie tak licznego składu wybitnych wirtuozów na jednym albumie teraz nie byłoby już możliwe.

- Nasza ostatnia sesja, w której brała udział 60-osobowa orkiestra, odbyła się zaledwie dwa tygodnie przed pierwszym lockdownem. Nie mogłem uwierzyć w nasze szczęście - wspomina Gary Barlow w rozmowie z Gala.pl.

Poza wielką orkiestrą, na nowym krążku wokalisty zespołu Take That usłyszeć można także kwartety, latynoski zespół, a także sekcje jazzowe i big-bandowe.

- Nagranie takiej płyty było dla mnie spełnieniem marzeń. Codziennie czułem się jak Frank Sinatra! To było niesamowite - dodaje podekscytowany.

Gary Barlow o swojej nowej płycie

"Music Played By Humans" stoi nie tylko pod znakiem udziału wspaniałych muzyków z Wielkiej Brytanii i reszty świata, ale także znamienitych gości. Barlow zaprosił bowiem do współpracy swoich dobrych znajomych, spośród których warto wymienić takie gorące nazwiska jak Michael Bublé, James Corden, Sebastian Yatra i Alesha Dixon.

Zapewnia, że duety nie były narzucone mu przez wytwórnię, a numery telefonów do wszystkich osób, które pojawiły się na tej płycie, miał już od dawna zapisane w swoich kontaktach.

- Z wszystkimi osobami, które pojawiły się na tej płycie, pracowałem już wcześniej. Co prawda nie ze wszystkimi nagrywałem dotychczas wspólne utwory, ale na przykład spotykaliśmy się przy okazji udziału w programach telewizyjnych, rozmawialiśmy o muzyce. To dla mnie płyta wypełniona przyjaciółmi - wyznaje.

Zapytany o to, jakich pięciu słów użyłby do opisania swojego najnowszego muzycznego dziecka, wyznał, że trafiłem na niewłaściwą osobę, bo uważa się raczej za strasznego gadułę. Postanowił jednak spróbować.

Ekscytujący, zabawny, liryczny, melodyjny i... niesamowity - odpowiedział, nie siląc się na fałszywą skromność.

Album "Music Played By Humans" promowały do tej pory trzy single: "Elita", "Incredible" i "This Is My Time". Oficjalny teledysk do tego ostatniego możecie obejrzeć poniżej:

CZYTAJ TEŻ: Jamie Cullum wydał świąteczny album. Zdradził nam, co ma z nim wspólnego Robbie Williams, jego żona i pandemia [WYWIAD]