Gary Rhodes nie żyje. Ceniony restaurator i szef kuchni znany z brytyjskiego i amerykańskiego "MasterChef" oraz angielskiego "Hell's Kitchen" zmarł we wtorek, 26 listopada, w Dubaju. Miał 59 lat. Z oficjalnego oświadczenia Rock Oyster Media i Goldfinch TV dla mediów dowiadujemy się, że Rhodesa dopadła nagła choroba w trakcie przerwy od nagrań nowego programu telewizyjnego. Z tego powodu sławny kucharz ostatnio przebywał w swoim domu. Znana jest już oficjalna przyczyna śmierci.

Gary Rhodes - przyczyna śmierci

Rodzina zmarłego zdradziła, że Gary Rhodes zmarł wskutek urazu głowy. Oficjalna przyczyna śmierci gwiazdora zagranicznych programów kulinarnych to ostry krwiak podtwardówkowy. Szefa kuchni w mediach społecznościowych wspominają takie gwiazdy świata kulinariów, jak Gordon Ramsay, Jamie Oliver i Tom Kerridge.

- Straciliśmy dziś fantastycznego szefa kuchni, Gary'ego Rhodesa. Był szefem kuchni, który umieścił Kuchnię Brytyjską na mapie świata. Przesyłam żonie i dzieciom wyrazy współczucia. Będziemy za tobą tęsknić - napisał Gordon Ramsay.

SPRAWDŹ TEŻ: Fatima Ali nie żyje. Gwiazda amerykańskiego "Top Chef" miała 29 lat