Derek Chauvin, który w trakcie interwencji policyjnej miał przyczynić się do śmierci 46-letniego George'a Floyda, został aresztowany i oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia. Taką informację podczas piątkowej konferencji prasowej przekazał prokurator hrabstwa Hannepin, Mike Freeman. Prokuratura nie wyklucza, że już wkrótce zarzuty w tej sprawie usłyszeć mogą także trzej inni policjanci, którzy uczestniczyli w poniedziałkowym zajściu. 

Śmierć George'a Floyda - protesty w Minneapolis

Stany Zjednoczone są wstrząśnięte śmiercią George'a Floyda.W Minneapolis, gdzie doszło do tych tragicznych wydarzeń, od trzech dni odbywają się liczne protesty przeciwko brutalności i agresji policjantów wobec Afroamerykanów. W nocy z czwartku na piątek protestujący podpalili m. in. tamtejszy komisariat policji. W odpowiedzi na agresję demonstrantów funkcjonariusze wykorzystują gaz łzawiący i gumowe kule. Do miasta na prośbę gubernatora stanu Minnesota, Tima Walza skierowano żołnierzy Gwardii Narodowej. 

Przypomnijmy, że George Floyd został zatrzymany przez policję po tym, jak sprzedawca z delikatesu posądził go o próbę użycia fałszywego czeku. W drodze do radiowozu Floyd upadł na ziemię. W tym momencie jeden z policjantów przygniótł jego szyję, nie reagując na jego krzyki, że nie może oddychać. Po kilku minutach mężczyzna zmarł. Zdaniem funkcjonariuszy przyczyną śmierci 46-latka były "komplikację medyczne". 

ZOBACZ TAKŻE: GEORGE FLOYD uduszony kolanem przez policjanta. Mocne komentarze Kim Kardashian, Cardi B, Justina Biebera i innych gwiazd