Zmarł George H. W. Bush. Był 41. prezydentem USA, a swój urząd sprawował w latach 1989-1993. Wcześniej przez osiem lat był wiceprezydentem USA, podczas kadencji prezydenta Ronalda Reagana. George H. W. Bush jest ojcem George'a W. Busha, który zasiadał w Białym Domu w latach 2001-2009, oraz Jeba Busha - byłego gubernatora Florydy. Jego żona, Barbara Bush, zmarła kilka miesięcy przed mężem, w kwietniu b.r. w wieku 92 lat. George i Barbara byli małżeństwem przez 73 lata. 

George H. W. Bush nie żyje

Były prezydent Stanów Zjednoczonych zmarł o 22:10 czasu środkowoamerykańskiego. Jak podaje agencja Reutera, żaden z jego poprzedników nie dożył takiego wieku, jak on. W oświadczeniu opublikowanym przez jego syna, George'a W. Busha na Twitterze czytamy:

"Jeb, Neil, Marvin, Doro i ja ze smutkiem ogłaszamy, że po 94 godnych podziwu latach zmarł nasz ojciec. George H.W. Bush był człowiekiem o najsilniejszym charakterze i najlepszym ojcem, o jakiego syn czy córka mogą prosić."

George W. Bush dodał, że cała rodzina jest wdzięczna za życie i miłość 41. prezydenta USA oraz składane kondolencje i modlitwę.

George H. W. Bush w tym roku dwukrotnie przebywał w szpitalu - w kwietniu z powodu infekcji, a w maju z uwagi na niskie ciśnienie. W dniu śmierci miał 94 lata.