George Michael i księżna Diana mieli sekretny romans - ujawnia Daily Mail. Czy powinniśmy wierzyć w nowe szokujące informacje? Wszystko wskazuje na to, że tak! Jak podaje tabloid, brytyjski piosenkarz i księżna Walii mieli spotykać się w sekrecie w 1993 roku. Były kucharz księżnej Diany, Darren McGrady, wyznał prasie, że George Michael i księżna Diana uwielbiali się drażnić za każdym razem, gdy artysta odwiedzał księżną w jej pałacu w Kensington.

Kucharz księżnej Diany powiedział również:

Diana uwielbiała poczucie humoru George'a Michaela. Czuła się przy nim bardzo swobodnie. Był jak jedna z jej przyjaciółek, z którymi mogła po prostu być sobą. Oni oboje zawsze ze sobą flirtowali.

O swojej bliskiej zażyłości z księżną Dianą opowiadał kiedyś zresztą sam George Michael. W wywiadzie, jakiego udzielił w 2009 roku The Huffington Post, wyznał:

Pewne sytuacje, jakie miały miejsce, sprawiły, że byłem absolutnie pewien, że Diana coś do mnie czuła. Nie miałem co do tego cienia wątpliwości.

Podobno George Michael ostatecznie wycofał się z dwuznacznych stosunków z księżną Dianą, bo doskonale wiedział, że ich przyjacielska relacja zamieniłaby się w katastrofę, gdyby zdecydowali się na poważny związek...

Choć, jak wiadomo, George Michael był homoseksualistą, to lubił otaczać się pięknymi, seksownymi kobietami. Uwielbiał też flirtować, a że był bardzo przystojnym mężczyzną, który na początku lat 90-tych uchodził niemal za boga seksu i ikonę stylu, nie musiał się specjalnie starać o względy płci przeciwnej. Kobiety lgnęły do niego. Mężczyźni podobno też, choć Michael oficjalnie ujawnił swoją orientację seksualną dopiero po zatrzymaniu w męskiej toalecie w 1998 roku. Z kolei Diana Spencer w 1992 roku rozstała się z księciem Karolem, brytyjskim następcą tronu. Para ogłosiła separację. Z George'em Miachaelem Dianę połączyło doświadczenie trudnego dzieciństwa (jej rodzice się rozwiedli, a z macochą praktycznie nie utrzymywała kontaktów; z kolei Michael miał skomplikowane relacje z ojcem) oraz walka z HIV i AIDS oraz działalność na rzecz najbardziej potrzebujących. George utrzymywał bliskie stosunki z Dianą aż do jej śmierci.

George Michael był obecny na pogrzebie księżnej Diany we wrześniu 1997 roku w Londynie. Ten ponury poranek, który zapisał się w historii, spędził m.in. z Eltonem Johnem, który w czasie pochówku księżnej wykonał na żywo utwór Candle in the Wind. George Michael zmarł nagle, 25 grudnia 2016 roku, w swoim rodzinnym domu w Anglii. Miał 53 lata.