Choć Geri Halliwell jest brytyjską wokalistką, to jej rodzice nie mają z tym krajem tyle wspólnego, ile mogłoby się wydawać. Matka piosenkarki urodziła się w Hiszpanii, zaś ojciec jest... Szwedem. Nie zmienia to faktu, że właśnie Wielka Brytania otworzyła jej drzwi do sławy, którą odniosła oczywiście z najbardziej popularnym na świecie girlsbandem Spice Girls.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Emma Bunton i Melanie C: Pamiętacie jeszcze Spice Girls?

Ten brytyjski żeński zespół muzyczny został założony w 1994 r., jednak największe sukcesy święcił w latach 1996-2000. Do tej pory sprzedał na całym świecie ponad 80 milionów płyt, co czyni go absolutnym liderem zestawienia wszystkich girlsbandów w historii. Choć do jego określenia często używa się własnie nazwy girlsband, wielu obserwatorów podkreśla, że formacja nie była typowym przedstawicielem tego rodzaju zespołów, gdyż wszystkie wokalistki miały zarówno ogromny wpływ na swój repertuar, jak i wizerunek. Przy okazji premiery drugiego krążka zwolniły także swojego pierwszego menadżera, co nie jest zbyt częstą praktyką w show-biznesie w przypadku formacji, które odnoszą duże sukcesy.

To właśnie Geri Halliwell wymyśliła nazwę zespołu. Pewnego dnia przyniosła koleżankom z grupy pierścionki z napisem SPICE. Urosłe później one do rangi symboli przynależności do Spice Girls. Zresztą to właśnie stąd wziął się tytuł pierwszych dwóch płyt zespołu, które zostały wydane w 1996 (Spice) oraz 1997 r. (Spiceworld). Warto podkreślić, że Geri Halliwell jako jedyna nie została przyjęta do grupy w drodze castingu (mówiło się, że nie wykazuje większych zdolności tanecznych nie spełnia wymagać, jakie stawiano potencjalnym członkiniom). Natomiast łowcy talentów docenili jej nietuzinkową osobowość oraz siłę przebicia. 

Szczyt sławy Spice Girls przypadł na lata 1996-1998. Pod koniec maja tego roku Geri Halliwell odeszła z grupy, rozpoczynając karierę solową. Do tej pory na rynku ukazały się trzy albumy sygnowane jej imieniem i nazwiskiem: Schizophonic (1999), Scream If You Wanna Go Faster (2001) i Passion (2005).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Spice Girls znów razem na scenie

W 2007 r. nastąpiła reaktywacja Spice Girls, jednak w krótkim czasie zespół ponownie się rozpadł. Jednak w 2012 r. wystąpiły na ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

O ich powrocie sukcesywnie mówi się co jakiś czas. Same członkinie sukcesywnie podsycają zresztą te plotki.

Geri Halliwell w 2006 r. urodziła swoje jedyne dziecko: córeczkę Bluebellę Madonnę, którą samotnie wychowuje. Z kolei w 2015 r. wyszła za mąż za Christiana Hornera. Warto pamiętać, że w wywiadach Ginger Spice przyznała, że cierpi na bulimię. Jak określiła to: choroba będzie z nią do końca życia, ale nareszcie czuje się szczęśliwa. Ponoć pomocną dłoń w krytycznym momencie podał jej... Robbie Williams.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Geri Halliwell wyszła za mąż! [FOTO]

Do jej największych solowych hitów należą: Love never loved me, It's raining man oraz Look at me

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak zmieniała się Ginger Spice. Czy jej twarz to efekt diety i dbania o siebie czy zabiegów medycyny estetycznej? Oceńcie sami.