Dziś 8 marca, a więc Dzień Kobiet. Z tej okazji wiele mediów to właśnie paniom poświęca dziś najwięcej uwagi i miejsca. Na tę okoliczność dziennik Fakt postanowił opublikować ranking najlepiej zarabiających polskich gwiazd. Dziennikarze gazety zapewnili przy okazji, że mimo poczuciu wielu kobiet, że obecna władza je lekceważy, w polskim show-biznesie to właśnie panie zarabiają najwięcej i najlepiej! Które gwiazdy znalazły się na samej górze tego zestawienia? Możecie być zaskoczeni!

ZOBACZ: RUBIK, JANDA, OSTASZEWSKA gwiazdy na Międzynarodowym Strajku Kobiet [ZDJĘCIA]

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się niekwestionowana królowa przemysłu gastronomicznego i kulinarnego, Magda Gessler, która tylko w zeszłym roku zarobiła dla TVN-u, bagatela, 163 miliony złotych! Jak się okazuje, sama Gessler też nieźle na tym wyszła. Zgodnie z doniesieniami tabloidu Magda Gessler w zeszłym roku zainkasowała w sumie aż 4 miliony złotych!

Druga w tym zestawieniu jest kolejna gwiazda TVN i TVP - Małgorzata Kożuchowska. Aktorka występuje obecnie w dwóch serialach konkurencyjnych stacji: „Rodzince.pl” w TVP 2 oraz „Drugiej szansie” właśnie w TVN. Kożuchowska jest też twarzą firmy ubezpieczeniowej, centrum handlowego i marki kosmetycznej Avon. Jak szacuje Fakt, tylko w minionym roku Kożuchowska zarobiła 3 miliony złotych!

Trzecie, zaszczytne miejsce przypadło najbardziej rozebranej polskiej celebrytce, Joannie Krupie. Jak się okazuje, gospodyni show „Top Model” musiała się nim jednak podzielić z trzema innymi gwiazdami: Dodą, Edytą Górniak i Ewą Chodakowską. Wszystkie panie na tej pozycji zarobiły przez ostatni rok po 2 miliony złotych. O ile do zarobków Krupy i Chodakowskiej przysłużyła się promocja  w TVN, o tyle na tak duże przychody na konta Górniak i Dody wpływ miała już współpraca z TVP, która hojnie opłaciła udział gwiazd w koncercie sylwestrowym w Zakopanem.

Kto się znalazł na kolejnych miejscach rankingu najlepiej zarabiających kobiet?

Czwarte miejsce zajęły ex aequo Dorota Wellman i Martyna Wojciechowska z wynikiem 1,5 miliona złotych. U Martyny ta kwota wkrótce jeszcze wzrośnie. A to choćby z racji na fakt, że Wojciechowska właśnie podpisała kontrakt z firmą jubilerską W. Kruk (współtworzyła kolekcję biżuterii "Freedom") oraz z nowym kanałem tematycznym TVN – Travel Channel. Gwiazda jest też prawdziwą potęgą na Facebooku, gdzie ma ponad półtora miliona fanów! Jest więc atrakcyjnym kąskiem dla wszystkich marek.

POLECAMY TEŻ: LEWANDOWSKA, HOLLAND, DUDA I GESSLER w rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Polek. Kto jeszcze?

Co ciekawe, w zestawieniu Faktu zabrakło jednej z najjaśniej świecących polskich gwiazd, czyli Anny Lewandowskiej. Jej nieobecność w rankingu jest tym bardziej widoczna, że zaledwie w poniedziałek tygodnikWprost umieścił Lewandowską na trzecim miejscu zestawienia Najbardziej Wpływowych Polek – zaraz za panią premier i obecną minister rodziny!

Jak zauważają internauci, może to wynikać z tego, że Lewandowska zarabia średnio ok. 8 milionów złotych na pół roku, czyli ok. 16 milionów rocznie!

Może taka kwota po prostu nie mieści się na skali zarobków przewidzianej dla polskich gwiazd przez Fakt...?