Nowe doniesienia w szokującej sprawie Jeffreya Epsteina. W czwartek 2 lipca podczas specjalnej konferencji prasowej w Nowym Jorku ogłoszono aresztowanie Ghislaine Maxwell, byłej towarzyszki i długoletniej współpracowniczki zmarłego w ubiegłym roku multimilionera-pedofila. FBI zatrzymało 58-letnią bywalczynię salonów z Wielkiej Brytanii m.in. pod zarzutem zwabiania nieletnich dziewcząt, które były następnie wykorzystywane seksualnie przez osławionego finansistę. 

Przyjaciółka Epsteina aresztowana przez FBI

Maxwell była jedną z najbliższych współpracowniczek Epsteina i pomogła mu wykorzystywać dziewczynki, które miały nawet zaledwie 14 lat - powiedziała podczas konferencji prasowej prawniczka Audrey Strauss, sprawująca funkcję federalnej prokurator na nowojorskim Manhattanie.

Kobieta, która była asystentką Epsteina, a przez pewien czas rzekomo także jego kochanką, wkrótce stanie przed sądem federalnym. Amerykańskie prawo bardzo surowo podchodzi do tego typu przestępstw. Zdaniem ekspertów, za zarzucane jej czyny Maxwell może zostać skazana na dożywocie, nawet jeśli przyzna się do winy.

Poza udziałem w spisku, Maxwell zarzuca się także krzywoprzysięstwo. W 2016 roku zeznawała bowiem pod przysięgą, że nie miała żadnego związku z pedofilskim procederem Epsteina.

Przypomnijmy, że Jeffrey Epstein zmarł 10 sierpnia 2019 roku w areszcie, w trakcie oczekiwania na proces w sprawie zarzutów o pedofilię i handel ludźmi. Martwe ciało amerykańskiego finansisty znaleziono w celi. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok oficjalnie uznano jego śmierć za samobójstwo przez powieszenie. Sprawa budziła sporo kontrowersji, bowiem prawnicy zmarłego nie byli zadowoleni z wniosków eksperta.

W polskich mediach o sprawie Epsteina zrobiło się głośno po tym, jak jesienią ubiegłego roku książę Andrzej zawiesił wykonywanie obowiązków publicznych z powodu narastającego skandalu wokół jego znajomości z Epsteinem.

ZOBACZ TEŻ: Syn królowej Elżbiety II posądzony o gwałt na 16-latce! Skandal w rodzinie królewskiej

Więcej na temat afery Jeffreya Epsteina, która wstrząsnęła całą Ameryką, można dowiedzieć się z miniserialu dokumentalnego "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty", który jest dostępny na Netflixie.