Giambattista Valli od lat związany jest z Paryżem, ale przyszedł na świat i wychował się w Rzymie. Kończący w tym roku 53 lata Włoch jest jednym nielicznych nie pochodzących z Francji projektantów mody, którzy otrzymali zaszczyt członkostwa w historycznej federacji Chambre Syndicate de la Haute Couture. Niewiele osób jednak wie, że Valli sam wywodzi się z rzymskiego rodu szlacheckiego. Nic więc dziwnego, że do grona jego sławnych znajomych należy więc m.in. królowa Jordanii, Rania. Mimo to, nie uchodzi za celebrytę, a raczej za dość tajemniczą postać.

- Uwielbiam być wyrzutkiem, ale wiecie jak dużo ten rodzaj wolności kosztuje? To bardzo drogie! Sam siebie finansuję, wszystko robię sam i muszę dużo pracować - mówił w jednym z wywiadów. - Na szczęście nie wykonuję tej pracy, aby być miliarderem. Robię to bo uwielbiam swoją złożoną relację z kobietami - dodał.

Giambattista Valli - sławne klientki

Przedstawiciel modowej arystokracji to wieloletni przyjaciel takich sławnych aktorek, jak Salma Hayek i Diane Kruger.

- Giambattista kocha kobiety. I to w ten prawdziwy, "nie potrzebujemy rozmiaru zero", sposób. Jego ubrania schlebiają kobiecej sylwetce. Sprawia, że czujemy się piękne - chwali projektanta Diane Kruger.

Lista gwiazd, które pokochały jego piękne i finezyjne kreacje jest jednak o wiele dłuższa. W sukniach marki Giambattista Valli na czerwonych dywanach regularnie pokazują się m.in. Julianne Moore, Sarah Jessica Parker, Naomi CampbellNatalie Portman, Penelope Cruz i Jessica Biel.

Giambattista Valli - słynne kreacje

Z kreacji Włocha, które dały mu ogromny rozgłos nie tylko w świecie mody, ale także w sieci, warto przypomnieć chociażby suknię Leny Dunham z gali rozdania nagród Emmy 2014 oraz kreację Rihanny z ceremonii wręczenia nagród Grammy 2015. Obydwie wywołały nie tylko potężną falę skrajnych komentarzy, ale także... internetowych memów.

Giambattista Valli dla H&M

Giambattista Valli to kolejny sławny projektant, który podjął się współpracy z H&M. Internauci i znawcy mody są zachwyceni i już teraz ogłaszają, że może to być jedna z najpiękniejszych kolekcji w historii szwedzkiej sieciówki.

Zobacz zdjęcia włoskiego projektanta i jego słynnych kreacji w GALERII >>

 

SPRAWDŹ TEŻ: H&M x Giambattista Valli: sieciówka nawiązuje współpracę z ulubionym projektantem Rihanny!