Wpływ pandemii na sytuację branży artystycznej był i nadal jest ogromny. Nic dziwnego, że przemysł muzyczny robi co może, by nie dać o sobie zapomnieć i nie poddaje się w walce o przetrwanie. Na rynku pojawiła się właśnie nowa wytwórnia - Gibson Records - która, we współpracy z BMG, właśnie "wchodzi do gry" za sprawą najnowszej płyty legendy muzyki rockowej.

Gibson Records: Nowa wytwórnia na światowym rynku muzycznym

Kultowa muzyka, która inspirowała ruchy pokoleniowe, była nagrywana na gitarach Gibsona, od kiedy tylko można było te nagrania rejestrować. Gibson Records będzie współpracować z artystami Gibsona, aby produkować, nagrywać i promować ich twórczość, rozpowszechniając moc tej muzyki, tworząc i dostarczając gitarową muzykę w różnych gatunkach fanom na całym świecie.

Uruchomienie wytwórni płytowej, która służy naszym artystom, jest naturalną ewolucją naszej 127-letniej historii. Gibson Records będzie współpracować z artystami Gibsona, aby uchwycić, nagrywać i promować ich muzykę w ramach przyjaznego dla artystów partnerstwa - mówi Cesar Gueikian, prezes marki Gibson Brands. Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Gibson Records oraz ogłoszeniem, że Slash jest pierwszym artystą, który podpisał z nami kontrakt oraz że nawiązaliśmy współpracę z wytwórnią BMG.

BMG gratuluje Gibsonowi uruchomienia nowej wytwórni i jest dumna ze współpracy z Gibson Records przy wydaniu inauguracyjnego albumu - mówi z kolei Thomas Scherer, prezes BMG Repertoire and Marketing.To idealne połączenie dwóch globalnych marek, które charakteryzuje niezrównane poszanowanie kultowych artystów i pełne szacunku podejście do obsługi ich kreatywnych talentów. Cieszymy się, że możemy być światowym partnerem nowego albumu Slasha z Mylesem Kennedy’m i The Conspirators i nie możemy się już doczekać, by zaprezentować ich nową muzykę fanom na całym świecie.

Slash: Kultowy amerykański muzyk wraca z nową płytą!

Slash, czyli Saul Hudson, to kultowy amerykański gitarzysta rockowy, autor tekstów i producent filmowy - ma na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt, zdobywca nagrody Grammy oraz siedmiu nominacji do Grammy, został wprowadzony też do Rock and Roll Hall of Fame. Slash wylądował na szczycie list przebojów ze swoim pierwszym solowym albumem, “Slash” (2010), na którym znaleźli się Ozzy Osbourne, Fergie, Myles Kennedy i inni. Niedługo potem założył swój obecny zespół Slash Ft. Myles Kennedy And The Conspirators. Grupa wydała dobrze przyjęty przez krytyków album “Apocalyptic Love” (2012), który szturmem wszedł na listę Billboard Top 200 Albums Chart. Drugi album zespołu "World On Fire" ukazał się w 2014 r., a tytułowy utwór "World On Fire" zajął pierwsze miejsce w US Rock Radio. W 2016 roku Guns N’ Roses ponownie zjednoczyli się, a Slash dołączył do Axla Rose'a i Duffa McKagana podczas historycznej trasy "Not In This Lifetime Tour", która wg Billboardu jest obecnie trzecią najbardziej dochodową trasą wszechczasów.