Smutna wiadomość zza naszej wschodniej granicy. 9 września w wieku 45 lat zmarł Gienek Loska, zwycięzca pierwszej polskiej edycji "X-Factora". Jego muzycznym mentorem w programie był Czesław Mozil. Pochodzący z Białorusi artysta ostatnie chwile swojego życia spędził u boku swoich najbliższych. Tragiczną informacje potwierdziła Polska Fundacja Muzyczna. 

Gitarzysta od ponad dwóch latach zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2018 roku podczas wizyty u swojej rodziny na Białorusi doznał rozległego udaru mózgu. Od tego czasu jego stan zdrowia był bardzo ciężki, po przeprowadzonej wówczas operacji Loska zapadł w kilkumiesięczną śpiączkę. Niestety, po wybudzeniu nie wrócił już do pełnej sprawności i wymagał specjalistycznej opieki i rehabilitacji. 

ZOBACZ: Gienek Loska jest w śpiączce. Trwa zbiórka pieniędzy

Gienek Loska nie żyje. Kim był?

Gienek Loska urodził się 8 stycznia 1975 roku w Białooziersku. Popularność przyniósł mu udział w programie "X-Factor", który finalnie wygrał. Rok wcześniej, w 2010 próbował swoich sił w innym talent show - "Mam talent", jednak tam nie udało mu się przejść do półfinału. 45-letni wokalista w ciągu swojej kariery wydał trzy albumy. Najlepiej sprzedał się "Hazardzista", który dorobił się statusu złotej płyty.

Pogrzeb muzyka odbędzie się w czwartek, 10 września.

- W dniu dzisiejszym Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku - jego rodzinnym mieście - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Polską Fundację Muzyczną.

Najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

SPRAWDŹ TAKŻE: Gienek Loska popłakał się, gdy usłyszał o zbiórce na swoje leczenie