Gienek Loska w maju doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i od tego czasu przebywa w śpiączce. Sytuacja zwycięzcy pierwszej polskiej edycji programu "X Factor" jest dodatkowo o tyle trudniejsza, że w momencie tego zdarzenia przebywał w odwiedzinach u swojej matki na Białorusi. Wokalista opuścił już szpital i aktualnie przebywa w Białooziersku. Informacja o tym, że Gienek Loska walczy o życie za granicą dotarła do polskich mediów dopiero w zeszłym tygodniu. Fani z marszu postanowili przyłączyć się do organizowanej przez Polską Fundacją Muzyczną zbiórki środków na leczenie i artykuły pierwszej potrzeby. O tym, jak Gienek Loska zareagował, gdy usłyszał o tym, co robią dla niego ludzie opowiedziała w studiu "Dzień Dobry TVN" jego partnerka, Agnieszka Stawicka. Na wizji wyznała, że dzień wcześniej zadzwoniła do matki Gienka i poprosiła ją, by przyłożyła mu słuchawkę telefonu do ucha.

Gdy usłyszał, że tyle osób jest zmartwionych jego stanem zdrowia, otworzył oczy, a po policzkach spłynęły mu łzy - powiedziała dziewczynka Gienka Loski.

Gienek Loska w śpiączce - jak mu pomóc?

Partnerka Gienka Loski zdradziła, że wkrótce wybiera się na Białoruś. Chce tam przetransportować specjalistyczne łóżko medyczne. Stawicka jedzie tam z kamerą, aby nagrać materiał wideo dla warszawskiej Kliniki "Budzik". Mają go obejrzeć lekarze i podjąć decyzję o tym, czy któryś z polskich lekarzy pojedzie na miejsce, czy raczej spróbują przewieźć go do Polski. Dziewczyna Gienka Loski podkreśla, że na ten moment transport nie wchodzę w grę.

- Jest niemożliwy, dlatego że dla niego każdy wstrząs, to jest bardzo poważna sprawa - mówiła w "Dzień Dobry TVN".

Gienek Loska jest obecnie najlżejszej fazie śpiączki, co oznacza, że reaguje, na to co się do niego mówi i jest świadomy tego, co się dzieje. Do akcji zbierania pieniędzy na leczenie Gienka Loski przyłączył się już m.in. Oficjalny Fanklub Michała Szpaka. O tym, jak przekazać darowiznę dowiecie się z poniższego posta.

Zdjęcia Gienka Loski i jego patnerki Agnieszki Stawickiej znajdziecie w GALERII >>