Gigi Hadid to „It Girl”, którą obserwuje na Instagramie ponad 26 milionów użytkowników. Na British Fashion Awards okrzyknięta międzynarodową modelką roku. Dziewczyna Zayna Malika, przyjaciółka Kendall Jenner. Kim jest Gigi Hadid?

Gigi Hadid to tak naprawdę Jelena Noura Hadid. Gigi to skrót, który wymyśliła dla niej mama.  Ma młodszą o rok siostrę,  Bellę Hadid, która coraz lepiej radzi sobie w świecie mody. Gigi została modelką jeszcze jako nastolatka. Rozwój jej kariery z pewnością wspomogła mama, Yolanda Hadid, która sama w młodości pracowała jako modelka. 

ZOBACZ: BELLA HADID siostra Gigi Hadid projektantką. Bella Hadid projektuje dla Chrome Hearts

Gigi została dostrzeżona zaledwie jako …dwuletnia dziewczynka! Wówczas Paul Marciano poszukiwał dziecięcej gwiazdy do kampanii Guess. Naście lat później, a Gigi wciąż przywiązana jest  do tej marki. Miała okazję wystąpić w paru kampaniach Guessa. Jej przygoda z modelingiem zakończyła się dość wcześnie. Jako nastolatka postanowiła skupić się na swojej pasji, jaką był sport. Gigi wraz ze swoją drużyną siatkarską zakwalifikowała się do kadry juniorów na Igrzyska Olimpijskie.

Gigi Hadid wróciła jednak do modelingu i jak widać, to był dobry wybór. Powrót do show-biznesu ułatwiła jej przyjaciółka, Kendall Jenner. Wraz z nią i jej siostrą Kylie, wzięła udział w kampanii luksusowego domu mody Balmain. Chwilę później trafiała już na okładki najpopularniejszych pism o modzie, w tym Vogue czy V Magazine.

Pod koniec ubiegłego roku brylowała na wybiegu Victoria's Secret w Paryżu. Mieliśmy okazję podziwiać ją również w ubiegłym roku. Gigi Hadid jakiś czas temu została okrzyknięta przez British Fashion Awards międzynarodową modelką roku. Na gali zachwyciła piękną suknią od Versace.

W grudniu Gigi została ambasadorką marki Reebok. Modelka zaangażowała się w szereg działań takich jak wspólny trening, dyskusja panelowa, a także instalacja artystyczna, która współgrała z hasłem “Be More Human” oraz z niezłomnym zobowiązaniem liderki fitness, by określać potrzeby kobiet na całym świecie i je spełniać.

ZOBACZ: GIGI HADID walczy przeciwko obsesji perfekcji

Od jakiegoś czasu związana jest z byłym wokalistą One Direction, Zaynem Malikiem. Tworzą jedną z najpiękniejszych par w Hollywood.

Dziś Gigi Hadid obchodzi 22. urodziny! Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda modelka 2016 roku!