Gigi Hadid jest nie tylko wziętą modelką, lecz także ambasadorką marki Reebok, która angażuje się w wiele akcji o charakterze sportowo-socjologicznym. Podobnie było dokładnie w połowie grudnia, kiedy to w Nowym Jorku gwiazda światowych wybiegów zainicjowała akcję #PerfectNever Revolution. Jaki jest jej cel i zamysł?

ZOBACZ: LADY GAGA, GIGI HADID, SALMA HAYEK, KATE MOSS gwiazdy na The Fashion Awards w Londynie

Akcja #PerfectNever Revolution ma na celu zaktywizować kobiety z różnych środowisk do przeciwstawienia się nieosiągalnemu ideałowi perfekcji i narzuconym standardom. Takie podejście do mody, urody i własnej sylwetki bardzo się nie podoba Gigi! Dlatego zaangażowała się w szereg działań takich jak wspólny trening, dyskusja panelowa, a także instalacja artystyczna, która współgrała z hasłem “Be More Human” oraz z niezłomnym zobowiązaniem liderki fitness, by określać potrzeby kobiet na całym świecie i je spełniać.

Dlaczego Gigi zdecydowała się na takie działania?

Wiele osób oczekuje od nas, że będziemy perfekcyjne, a tak naprawdę wielokrotnie zdarza się, że odbiegając od ideału jesteśmy bliższe ludziom. Moja mama zawsze mówiła mi o rozwoju w różnych dziedzinach. Sądzę, że to jest naprawdę istotne. Dla mnie sport stał się ważną częścią mojego życia i miałam okazję przekonać się na różnych poziomach o tym, że człowiek uczy się na własnych błędach. Ta wiedza przydaje mi się na co dzień!

Gigi wraz z grupą inspirujących kobiet stara się zmienić percepcję kobiet w swoich branżach i kwestionuje przyjęte standardy. Podczas zorganizowanego wydarzenia kobiety stworzyły grupę dyskusyjną i dzieliły się doświadczeniami na temat odczuwanej presji perfekcjonizmu. W dyskusji tej udział wzięły m.in. aktorka, reżyserka i gwiazda serialu HBO „Dziewczyny”, Lena Dunham oraz Zoe Kravitz – aktorka, muzyk i córka Lenny’ego Kravitza.

POLECAMY: GIGI HADID przyjaciółka Kendall Jenner, dziewczyna Zayna Malika. Kim jest Gigi Hadid?

W ramach kampanii #PerfectNever, która trwa od początku roku 2016, Gigi wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła też udział w intensywnym treningu, który poprowadziła wraz ze swoim wieloletnim trenerem, Robem Pielą. Hadid, która uwielbia boks, uczestniczyła w sparingu, podczas której kobiety uczyły się ruchów zwiększających pewność siebie i siłę.

Wygląda na to, że choć Gigi namawia do tego, aby nie dążyć do perfekcyjności, to jednak sam doskonale wie, jak dbać os woje niezwykle zgrabne ciało. W końcu nie otrzymałaby tytułu Modelki Roku gdyby nie jej perfekcyjne kształty!