Magazyn "Forbes" opublikował swój ranking Najlepiej Opłacanych Modelek. Pierwsze miejsce w tegorocznym zestawieniu przypadło Brazylijce Gisele Bündchen. Supermodelka zdobyła ten tytuł po raz siódmy z rzędu!

Bündchen, która od lat uznawana jest za jedną z nielicznych modelek, które mają wpływ na sprzedaż magazynów, na okładkach których się pojawiają, zarobiła w zeszłym roku 42 miliony dolarów. Choć to o 3 mln $ mniej, niż w zeszłym roku, modelka nie może raczej narzekać: w wysokości zarobków - przegoniła nawet swojego męża, futbolistę Toma Brady'ego (38,8 mln $). Na wysokie zarobki Brazylijki wpłynęły lukratywne kontrakty, jakie modelka zawarła m.in. ze szwedzkim gigantem H&M, marką Pantene czy domem mody Chanel. Gisele Bündchen ma także udziały w brazylijskiej firmie obuwniczej Grendene, producenta jej marki klapek i sandałów Ipanema, jak również własną linię bielizny.

Drugie miejsce, z zarobkami sięgającymi "zaledwie" 7,2 mln $, zajęła Miranda Kerr. Australijska modelka czerpie zyski m.in. z kontraktu z hiszpańską marką Mango.

Z tego rocznego zestawienia wypadły dwie supermodelki, Doutzen Kroes i Alessandra Ambrossio, a ich miejsce zajęły Chinka Liu Wen (#5) i pochodząca z Portoryko Joan Smalls (#8). Według dziennikarzy "Forbesa", nieobecne w tym roku na liście Kroes i Ambrossio, a także wschodzące gwiazdy modelingu Kate Upton i Karlie Kloss, pojawią się w przyszłorocznym zestawieniu, z uwagi na lukratywne umowy, jakie podpisały w tym roku ze znanymi markami.

Zobacz Top 10 Najlepiej Opłacanych Modelek wg "Forbesa" na następnej stronie! »

PRZECZYTAJ TAKŻE: Miranda Kerr - Stylowa na lotnisku

 

Top 10 Najlepiej Opłacanych Modelek 2013 wg "Forbesa"

1. Gisele Bündchen (42 mln $)

2. Miranda Kerr (7,2 mln $)

3. Adriana Lima (6, mln $)

4. Kate Moss (5,7 mln $)

5. Liu Wen (4,3 mln $)

6. Hilary Rhoda (4 mln $)

7. Carolyn Murphy (3,6 mln $)

8. Joan Smalls (3,5 mln $)

9. Candice Swanepoel (3,3 mln $)

10. Lara Stone (3,2 mln $)