Takie koncerty, jak "Sto Lat" w Royal Albert Hall nie zdarzają się zbyt często. 11 listopada 2018 roku w jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie odbędzie się wyjątkowe show z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poza Edytą Górniak, która opowiadała w mediach o przygotowaniach do tego występu, na londyńskiej scenie wystąpią też: Ania Jeruc, Anna Maria Jopek, Aleksandra Kurzak, Anna Wyszkoni, Kuba Badach, Rafał Bartmiński, John Paul Ekins, Sebastian Karpiel-Bułecka, Lombard, Leszek Możdżer, Marek Ruszczyński, Stanisław Soyka i Tadeusz Woźniak.

Oprócz gwiazd współczesnej muzyki w Royal Albert Hall tego dnia zaprezentują się: Mazury Dance Company, Chór Ave Verum, Chór Politechniki Śląskiej z Gliwice, Chór Św. Jana Pawła II w Balham, Chór Sobotnich Szkół Polskich, Schola Cantorum, Chór Harcerstwa Polskiego, Stephen Ellery (dyrygent chórów i orkiestry) oraz Paweł Betley i Marek Raduli (kierownictwo muzyczne).

Koncert "Sto Lat" w Royal Albert Hall

W programie koncertu na stulecie niepodległości w Londynie znalazły się przede wszystkim utwory o szczególnym wydźwięku kulturalnym, historycznym, społecznym i religijnym na przestrzeni ostatnich stu lat. Artyści wykonają więc m.in. słynne kompozycje Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Henryka Góreckiego, utwory z czasów legionów, piosenki wojenne, wolnościowe, solidarnościowe, folklorystyczne i religijne, jak "Barka".

Od wielu miesięcy krążą plotki, że na widowni pojawią się przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej, w tym książę William i Kate Middleton.

Zdjęcia gwiazd koncertu "Sto Lat" w Royal Albert Hall znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: EDYTA GÓRNIAK odda cześć księżnej Dianie. Wiemy, co zaśpiewa w Londynie!