Wczoraj odbył się Top Łódź Festiwal 2016 . Na jednej scenie spotkały się legendy polskiej muzyki popularnej lat 90. Publiczność mogła usłyszeć wyjątkowe utwory, jak Aicha, Ruchome piaski, Statki na niebie, Son of the blue sky, Coś optymistycznego, Kroplą deszczu, To nie ja (byłam Ewą). Dziś wywołują one nie tylko uśmiech na twarzach publiczności, lecz także budzą wspomnienia szalonych pierwszych lat wolności naszego kraju. 

W latach 90. Polska budziła się z socrealistycznego marazmu. Sklepowe półki zapełniały się kolorowymi towarami. Swój rozkwit przeżywała też polska muzyka. Wielbiciele popu i innych gatunków mogli buszować między po brzegi zapełnionymi kasetami, a później płytami CD, regałami. To właśnie wtedy narodziła się legenda zespołu Wilki, dziecięca gwiazda lat 80. Natalia Kukulska wydała swoją pierwszą "dorosłą" płytę, a Edyta Górniak została pierwszą Polką, która wzięła udział w Eurowizji. Wtedy też grupa Varius Manx stała się najpopularniejszym polskim zespołem pop. W Łodzi Kasia Stankiewicz wyglądała bardzo seksownie w krótkim czarnym topie z golfem i złotej obcisłej spódnicy. Natalia Kukulska, która jest w trzeciej ciąży, emanowała energią na scenie. Brzuszek skutecznie zasłoniła odpowiednią stylizacją.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kasia Stankiewicz: Tylko na scenie nie miałam kompleksów [WYWIAD]

Artystka z Polski o wyglądzie i głosie anioła – pisały w latach 90. niemieckie media o Edycie Górniak. Nie bez powodu. Górniak wyróżniała się nie tylko talentem wokalnym, ale także urodą. Na Eurowizji zdobyła aż 166 punktów i zajęła prestiżowe 2 miejsce. To sukces, którego do dziś nie udało się powtórzyć żadnemu polskiemu artyście.

Na Top Łódź Festiwal 2016 Górniak wybrała oryginalną stylizację. Do etnicznego zestawu z sieciówki H&M dobrała czarne botki marki Celebrity i ciekawą fryzurę. Z części długich włosów upięła kok na czubku głowy, niemal jak Pocahontas.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Edyta Górniak tak zmienił się jej styl. Od uroczej nastolatki do niekwestionowanej diwy [ZDJĘCIA]

Na scenie Top Łódź Festival 2016 przypomniał o sobie Gabriel Fleszar. Wykonał utwór Kroplą deszczu – hit końca ubiegłego wieku, do dziś grany w wielu radiowych stacjach. Z kolei Kasia Kowalska, piosenkarka, która sprzedała w Polsce prawie dwa miliony płyt, przypomniała Coś optymistycznego oraz Wyrzuć ten gniew. W koncercie nie mogło zabraknąć ikony lat 90, czyli De Mono. Grupa zagrała m.in. Statki na niebie i Moje miasto nocą.

Specjalny minirecital zagrała również grupa T-Love, która ma swoje stałe i niepodważalne miejsce w panteonie polskiego pop rocka. Elektryzujący, niezależny i pełen życiowego entuzjazmu Muniek Staszczyk, tak jak przed kilkudziesięciu laty, wciąż zaraża optymizmem i niespożytą energią.

W koncercie wzięły udział również: była wokalistka znanego zespołu Sixteen (który m.in. w 1998 r. reprezentował Polskę na Eurowizji z kompozycją To takie prosteRenata Dąbkowska (Twoja Lawa), kochająca Lato Formacja Nieżywych Schabuff, Urszula ze słynną Rysą na szkle, Elektryczne Gitary (Dzieci wybiegły), Natalia Kukulska oraz Łzy (Agnieszka już dawno..., Narcyz się nazywam).  

Koncert prowadzili Agnieszka Hyży (z telewizji Polsat) oraz Darek Maciborek (najbardziej popularny głos RMF FM).

W naszej GALERII możecie obejrzeć stylizacje topowych polskich wokalistek lat 90 - Edyty Górniak, Kasi Stankiewicz, Urszuli czy Kasi Kowalskiej.