9. edycja "Top Model" będzie należała do dzieci słynnego przestępcy? Jeszcze przed startem nowego sezonu show dla aspirujących modelek i modeli w sieci pojawił się krótki fragment pierwszego odcinka. Możemy w nim zobaczyć rodzeństwo Kalibabka, czyli 18-letnią Grację i starszego od niej o dwa lata Jacka. Dzieci "Tulipana", jak nazywany był Jerzy Kalibabka, przyszły razem na casting do "Top Model" i od razu usłyszały sporo komplementów od jury.

- Co to za piękna para przed nami? - zaczęła Joanna Krupa.

Temat urody uczestników szybko jednak zszedł na dalszy plan.

Kalibabka! To był taki podrywacz-przestępca - krzyknął Marcin Tyszka, gdy usłyszał nazwisko brata i siostry.

Dla nas był tatą, kochającym ojcem - odpowiedziała jurorowi nastolatka.

Kim był Jerzy "Tulipan" Kalibabka?

Jerzy Kalibabka przyszedł na świat 29 marca 1956 roku w Kamieniu Pomorskim. Wychowywał się Dziwnowie, gdzie początkowo pracował jako rybak. Swoją działalność przestępczą, która stała się inspiracją dla twórców serialu "Tulipan", rozpoczął latem 1978 roku. Przez pięć lat uwodził i okradał kobiety, głównie zamożne, które wypoczywały w nadmorskich i górskich kurortach.

Latem działaliśmy nad morzem, jesienią i wiosną w miastach, a zimą w górach. Przyjeżdżaliśmy do jakiejś miejscowości i mieliśmy 24 godziny, aby każdy z nas poznał po trzy ładne i bogate dziewczyny, uwiódł je i wzbogacił się - mówił w rozmowie z magazynem "Reporter".

Na liście zarzucanych mu czynów znalazły się kradzieże, rozboje, włamania, oszustwa, wyłudzenia, pobicia, uwodzenie nieletnich i gwałty. w 1982 roku, po aresztowaniu przez milicję, Kalibabka przyznał się do większości przestępstw, poza gwałtami. 8 marca 1984 "Tulipan" usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności i blisko milion złotych grzywny. Wyszedł na wolność po odbyciu niecałych 10 lat kary. Później chwalił się, że w swoim życiu uwiódł kilka tysięcy kobiet, czego efektem miało być 28 dzieci.

Całe moje życie, od czasu opuszczenia domu rodzinnego aż do aresztowania, było jedną wielką euforią miłosną. Chciałem mieć wszystkie kobiety świata. Urodziłem się, aby kochać - wyznał przed laty.

Po wyjściu z więzienia Jerzy Kalibabka wrócił do Dziwnowa, gdzie związał się z nastoletnią dziewczyną. Następnie mieszkał w Gorzowie Wielkopolskim. Wrócił jednak stamtąd ponownie po kilku latach do rodzinnej miejscowości. W nadmorskim Dziwnowie założył z Kariną rodzinę i prowadził sklep warzywny. Para doczekała się pięciorga wspólnych dzieci, w tym Jacka i Gracji.

"Tulipan" zmarł 13 marca 2019 roku z przyczyn naturalnych. Miał niespełna 63 lata. 

Myślicie, że dzieciom słynnego uwodziciela-przestępcy uda się podbić polski show-biznes?

ZOBACZ TEŻ: Joanna Krupa i Karolina Pisarek mają konflikt? "Bez 'Top Model' Karolina by nie istniała"