Grammy 2018: białe róże to motyw przewodni gali rozdania najbardziej prestiżowych nagród muzycznych na świecie. Nominowani do nagród Grammy 2018 oraz prowadzący galę będą nosić na sobie kwiaty na znak poparcia hollywoodzkiej inicjatywy o nazwie "Time's Up", która walczy z molestowaniem seksualnym w miejscu pracy. Za akcję przypinania do strojów białych róż odpowiedzialna jest powstała w tym tygodniu grupa o nazwie Voices in Entertainment. Na czele 15-osobowej inicjatywy stoi Meg Harkins, starszy specjalista ds. marketingu w wytwórni muzycznej Roc Nation, należącej do rapera Jaya-Z. Członkiniom grupy udało się już namówić do wzięcia udziału w akcji wiele czołowych gwiazd muzyki. Jako pierwsze swoją chęć potwierdziły m.in. Kelly Clarkson, Dua Lipa, Cyndi Lauper i Halsey.

ZOBACZ: ZŁOTE GLOBY 2018 Dlaczego wszystkie gwiazdy ubrały się na czarno? [GALERIA]

Grammy 2018: dlaczego gwiazdy noszą białe róże?

Białe róże na gali wręczenia nagród Grammy 2018 to po Złotych Globach 2018, gdzie wszystkie gwiazdy ubrały się na czarno, kolejna wielka ceremonia w USA, na której największe nazwiska show-biznesu okazują swoje wsparcie dla akcji walczących z wykorzystywaniem seksualnym i przemocą wobec kobiet. 

Transmisja na żywo z 60. gali rozdania nagród Grammy w Nowym Jorku odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Początek o godz. 1:30 polskiego czasu.

ZOBACZ TEŻ: GRAMMY 2018 WYNIKI - pełna lista zwycięzców w najważniejszych kategoriach