Grażyna Kulczyk już jakiś czas temu wpuściła kamery telewizji TVN do swojego gabinetu w poznańskim Starym Browarze. To tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki miał okazję przyjrzeć, jak na co dzień mieszka i pracuje była żona Jana Kulczyka – Grażyna Kulczyk. Pani Grażyna zaprezentowała w programie swój gabinet, w którym znajdziemy m.in. bardzo nietypowe biurko, przywiezione z jednej w zagranicznych wypraw, dwa fotele z oparciami z fragmentów samochodu oraz szklany stolik z nóżką z… opon! To jednak nie wszystko. Na środku gabinetu stoi olbrzymi stół z setkami książek i albumów poświęconych sztuce. Tak zresztą gra w ulubionej przestrzeni Grażyny Kulczyk pierwsze skrzypce!

ZOBACZ: JAN KULCZYK Wystawiono na sprzedaż alpejski pałac zmarłego miliardera. Jego cena zbija z nóg! Ile kosztuje?

Grażyny Kulczyk i jej zbiory sztuki

Na ścianach gabinetu Grażyny Kulczyk możemy dostrzec dziesiątki obrazów malarzy z całego świata. W jej przestrzeni nie brakuje też rzeźb i instalacji, które słynna polska biznes-woman sprowadza z całego świata.

Jak Wam się podoba tak urządzony gabinet Grażyny Kulczyk? Zajrzyjcie do naszej GALERII ;-)

Kim jest Grażyna Kulczyk?

Przypomnijmy, Grażyna Kulczyk to znana polska prawnik, miliarderka, biznes-woman oraz doceniana na całym świecie kolekcjonerka dzieł sztuki. Grażyna Kulczyk i zmarły w 2015 roku Jan Kulczyk byli małżeństwem przez 33 lata. I choć rozstali się w 2005 roku, a rozwiedli rok później, cały czas mieli ze sobą dobry kontakt. Razem wypracowali największą w Polsce fotrtunę. Mieli też wspólne interesy, a co najważniejsze, zawsze łączyły ich dzieci – Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk, którzy dziś kontynuują biznesową tradycję rodziny.

Grażyna Kulczyk jako jedna z najbogatszych Polek

Grażyna Kulczyk od lat jest wysoko plasowana w zestawieniach najbogatszych Polaków. W 2015 roku zajęła 12. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków magazynu Forbes z majtkiem 1,7 mld złotych. W tym roku magazyn Wprost oszacował jej majątek na podobną kwotę i umiejscowił na 19. pozycji swojego zestawienia. Jej dzieci, Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk, po śmierci ich ojca, a byłego męża Grażyny Kulczyk, pozostają najbogatszym rodzeństwem w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: JOANNA PRZETAKIEWICZ Jak mieszka była partnerka Jana Kulczyka? Jest równie luksusowo jak w jego posiadłości? [ZDJĘCIA]