Grażyna Kulczyk sprzedała Stary Browar za niebotyczną sumę ok. 290 mln euro! Miliarderka założyła centrum handlu i sztuki w 2003 roku. Jeszcze miesiąc temu zorganizowała tam imprezę Art and Fashion Forum, którą poprowadziła Anja Rubik, która po konferencji bawiła się w towarzystwie miliarderki.

Jak widać, potecjał Starego Browaru już się wyczerpał, bo Kulczyk już planuje kolejną inwestycję. Miliarderka chce otworzyć muzeum sztuki współczesnej.

Grażyna Kulczyk chce wybudować nowy budynek, w którym wystawi swoją kolekcję sztuki wartą ponad... 100 milionów euro. Na miejsce do wystawiania dzieł wybrała stolicę i już kilka miesięcy temu złożyła ofertę kupna działki w centrum Warszawy.

Wierzę, że uda się zbudować muzeum w Warszawie. Jestem gotowa kupić działkę, pokryć koszty budowy obiektu zaprojektowanego przez najwyższej klasy architekta i oddać kolekcję muzeum - tak by służyła miastu i ludziom. Warszawa potrzebuje takiej kulturalnej tkanki, otwartej na ludzi, w centrum miasta- powiedziała w wywiadzie dla Forbesa. 

Grażyna Kulczyk podkreśla, że w przypadku odmowy ze strony władz stolicy, zamknie swoje obrazy z magazynach i nie będzie ich nigdzie wystawiać.

Znajdę się w sytuacji bardzo przykrej. Nie będę się mogła tą kolekcją podzielić. Obrazy zostaną w magazynie, a Warszawa straci szansę na wielki prywatnie ufundowany obiekt kulturalny.

Czy Grażynie Kulczyk uda się zrealizować tę inwestycję? 

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Grażyna Kulczyk - Moda na sukces [TYLKO U NAS!]