Grażyna Torbicka związana jest z telewizją publiczną od 1983 roku. Plotki o jej odejściu pojawiły się już jesienią zeszłego roku, kiedy to mówiono, że prezenterka przyjmie propozycję Edwarda Miszczaka i przejdzie do TVN-u. 

Sprawa szybko jednak ucichła. Teraz mówi się, że pozycja Grażyny Torbickiej w TVP jest zagrożona! Jak donosi "Fakt' dziennikarka ma konflikt z nowym kierownictwem TVP.Podobno władze telewizji chcą mieć wpływ na to, co ukaże się w jej filmowym magazynie "Kocham kino". 

Dziś, Grażyna Torbicka oficlanie pożegnała się z widzzami. 

Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina. (...)  Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury. - napisała Grażyna Torbicka na Fafcebooku.

Czy będziemy mieli okazję zobaczyć jeszcze Grażynę Torbicką w telewizji?

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: GRAŻYNA TORBICKAOdchodzi z TVP?!