W serwisie "E-teatr" pojawiło się oświadczenie dyrektora i założyciela teatru IMKA, Tomasza Karolaka, z którego dowiadujemy się, że Grażyna Wolszczak od kilku miesięcy próbuje przejąć siedzibę instytucji. Aktorka do tej pory współpracująca z owym teatrem, miała za plecami Karolaka prowadzić rozmowy z zarządcą budynku. O całej sytuacji gwiazdor dowiedział się przypadkiem dopiero w okresie pandemii koronawirusa. Całą sprawę opisywaliśmy dokładniej tutaj. W obliczu powyższych oskarżeń, Grażyna Wolszczak postanowiła odpowiedzieć na stawiane jej zarzuty, przesyłając oświadczenie do redakcji portalu "Wirtualna Polska".

Grażyna Wolszczak odpowiada Tomaszowi Karolakowi

W oświadczeniu Wolszczak przyznała, że rzeczywiście zamierza rozszerzyć działalność swojej Fundacji Garnizon Sztuki pod adresem zajmowanym do tej pory przez teatr Tomasza Karolaka. Aktorka twierdzi, że dostała propozycję wynajmu budynku. - Z dniem 30 czerwca 2020 roku wygasa umowa najmu między Związkiem Harcerstwa Polskiego a Teatrem IMKA sp. z o.o. mieszczącym się przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. ZHP podjął decyzję o pozostawieniu tej przestrzeni dla działalności teatralnej i zaproponował Fundacji Garnizon Sztuki dalsze prowadzenie tego miejsca.

Grażyna Wolszczak zapewniła, że będzie kontynuowała działania podjęte przez Teatr IMKA, w tym te dotyczące jego repertuaru. - Zamierzamy honorować wszystkie zobowiązania Teatru IMKA wobec innych zewnętrznych producentów dotyczące ustalonego repertuaru na jesień 2020 roku, repertuar ten pozostaje bez zmian.

ZOBACZ TEŻ: GRAŻYNA WOLSZCZAK próbuje "wrogo przejąć" Teatr IMKA Tomasza Karolaka