Greta Thunberg, znana na całym świecie aktywistka klimatyczna, odwiedziła Polskę. Według lokalnych mediów, 16-latka była widziana w jednej z gdańskich restauracji w poniedziałkowe popołudnie. Ogólnoświatową sławę młoda Szwedka zawdzięcza strajkom przeciwko zmianom klimatu wynikającym z działalności człowieka, które rozpoczęła w 2018 roku przed budynkiem szwedzkiego parlamentu. Wówczas zaledwie 15-letnia Greta przestała uczęszczać na piątkowe zajęcia w szkole. W kolejnych miesiącach Gretę zaczęli wspierać ludzie z całego świata. Pod wpływem jej działań zainicjowano Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Nastolatka za swoją działalność została okrzyknięta Człowiekiem Roku 2019 tygodnika "Time". Greta Thunberg wzięła także udział w szczycie ONZ oraz przemawiała w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Teraz media donoszą, że 16-latka była widziana w Gdańsku. Co sprowadziło aktywistkę do Polski? Sprawdź.

Greta Thunberg odwiedziła Gdańsk?

Greta Thunberg zawitała do Polski. Młoda aktywistka klimatyczna była widziana w jednej z gdańskich restauracji. Medialne doniesienia mieli potwierdzić właściciele lokalu, ale również obecni wówczas goście. Jak informują tamtejsze media, Szwedka spędziła w Trójmieście cały dzień w towarzystwie ekipy filmowej. Czy w Polsce nastolatka planuje nowy projekt?  

Na razie nie wiadomo, co było głównym celem przyjazdu Grety do Polski. Aktywistka na swoich portalach społecznościowych, na których jest bardzo aktywna, nie zamieściła żadnych informacji na temat wizyty w naszym kraju. Internauci podejrzewają, że Gdańsk był tylko stacją przesiadkową w jej rejsie. Najczęstszym środkiem transportu, z którego korzysta walcząca o ochronę klimatu 16-latka, jest statek. Na odbywający się w grudniu w Madrycie, szczyt klimatyczny ONZ, nastolatka przypłynęła na katamaranie. 

Zdjęcia Grety Thunberg znajdziecie w naszej GALERII >>