Greta Thunberg stała się wzorem dla wielu osób zaangażowanych w szerzenie świadomości ekologicznej. Młodziutka Szwedka w mocnych słowach, które kieruje do polityków na całym świecie, wyraża troskę o przyszłość swojego pokolenia. Jak wiadomo, wiele do zrobienia w tej kwestii jest również w naszym kraju. Dlatego Greta odwiedziła niedawno Polskę, a kolejne ślady jej wizyty pojawiają się w mediach.

Wizyta Grety Thunberg w Polsce

17-latka nie tak dawno temu miała być gościem jednej z gdańskich restauracji, o czym informowaliśmy na naszych łamach. Okazuje się, że Thunberg wybrała się w prawdziwe tournee po naszym kraju - dziewczyna odwiedziła również m.in. Bełchatów i kopalnię Makoszowy w Zabrzu. Relacją z wizyty młodej aktywistki pochwalił się na swoim facebookowym profilu jeden z górników.

A i owszem, spotkaliśmy się z Gretą Thumberg na kopalni Makoszowy, a potem byliśmy na kopalni Guido wraz z ekipą telewizyjną BBC, aby Greta zobaczyła choć namiastkę dołu kopalni. Przekazaliśmy Jej, że Górnicy nie boją się zmian i przeobrażeń,wszak pod warunkiem, że rozmawia się z nimi uczciwie i prowadzi rzetelny dialog i wypracowuje konkretny kompromis. Podkreśliliśmy, że kopalnie nie generują dwutlenku węgla CO2 i można je z powodzeniem wyposażyć w nowoczesne technologie z pożytkiem dla środowiska jednocześnie nie tracąc miejsc pracy - napisał Jerzy Hubka.

Greta Thunberg o polskich górnikach w Davos

Szwedka najwyraźniej ma z wizyty w Polsce dobre wspomnienia. Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos przemawiająca ze sceny Greta wspomniała o polskich górnikach:

Spotkałam się z górnikami, którzy stracili pracę, bo zamknęli kopalnie i nawet oni się nie poddali. Przeciwnie, wydaje się, że rozumieją potrzebę zmian bardziej niż wy- mówiła aktywistka.