Jak podaje "Super Express", dotychczasowy pomnik Piotra Woźniaka-Staraka na warszawskich Powązkach został rozebrany. Czy grób producenta zostanie przeniesiony w inne miejsce? Już wszystko wiadomo.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak utonął w mazurskim jeziorze Kisajno 18 sierpnia 2019 roku. Uznany producent filmowy, odpowiedzialny za takie filmy, jak "Bogowie", czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" wypadł z motorówki, a poszukiwania jego ciała trwały pięć dni. Woźniak-Starak został pochowany na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie.

Jak się później okazało, pochówek odbył się niezgodnie z przepisami. Sąd Rejonowy w Giżycku uznał, że wuj producenta, dokonał go nielegalnie na prywatnej posesji. Istniało wówczas zagrożenie, że urnę z prochami trzeba będzie przenieść. Jednocześnie, na warszawskich Starych Powązkach stworzono drugi grób Piotra Woźniaka-Staraka.

Do niedawna znajdowała się tam jedynie skała z wyrytym imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzin i śmierci, która właśnie została usunięta. Jak ustalił "Super Express", właśnie trwają prace nad nowym grobem. Pojawiła się już betonowa konstrukcja, z której wystają metalowe pręty. Miejsce jest zabezpieczone deskami i przysłonięte sztuczną trawą. 

Prace z pewnością zostaną ukończone jeszcze przed kolejną rocznicą śmierci producenta. 

ZOBACZ TAKŻE: Agnieszka Woźniak-Starak w pierwszym wywiadzie od śmierci męża. Opowiedziała o żałobie i utracie ciąży