Festiwal w Opolu 2020 jednak nie dla Gromee'ego. Reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 został usunięty z listy uczestników konkursu "Premiery" podczas tegorocznej edycji imprezy. Andrzeja Gromala, bo tak naprawdę nazywa się ten znany didżej i producent, miał wystąpić w Opolu z utworem "Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)" z partiami wokalnymi Ani Dąbrowskiej i rapem Abradaba. Rada Artystyczna 57. edycji Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu jako powód swojej decyzji podała naruszenie regulaminu.

Gromee usunięty z konkursu "Premiery" w Opolu

Organizatorzy wydarzenia nie podali konkretnych powodów złamania regulaminu konkursu "Premiery" przez Gromee'ego, ale internauci dopatrzyli się aż trzech.

Trwająca 3 minuty i 26 sekund kompozycja "Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)" to nowa wersja wypuszczonego w kwietniu 2019 roku singla "Love Me Now", a z regulaminu konkursu wynika, że nadesłane utwory "muszą posiadać oryginalną muzykę i tekst w języku polskim", "nie mogą trwać dłużej niż 3 minuty" i "nie mogą być nagraniami opublikowanymi na singlach i płytach fonograficznych, prezentowanymi w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych, skierowanymi do publicznej prezentacji lub publikacji w Internecie za zgodą Wykonawcy i/lub Wydawcy przed 30 kwietnia 2020 roku".

Rafał Brzozowski zamiast Gromee'ego w Opolu

Z krótkiego oświadczenia organizatorów wynika, że w miejsce Gromee'ego wystąpi Rafał Brzozowski, czyli gospodarz teleturnieju "Jaka to melodia" w TVP1.

W związku z naruszeniem regulaminu przez wykonawcę Gromee ft.Dabrowska ft.Abradab Rada Artystyczna 57. KFPP Opole 2020 podjęła decyzję o usunięciu wykonawcy z konkursu i dopuszczeniu do udziału w nim pierwszej osoby z listy rezerwowej konkursu, Pana Rafała Brzozowskiego z utworem pt. "Gentleman" - czytamy w komunikacie.

Rafał Brzozowski oficjalnie pochwalił się tą informacją swoim fanom w czwartek rano.

Miło mi zakomunikować, że moja nowa piosenka pt. "Gentleman" znalazła się na liście utworów, które będą zaprezentowane w konkursie Premier na tegorocznym Festiwalu Piosenki w Opolu. Nie mogę się doczekać, kiedy zaśpiewam dla Was mój nowy singiel i jestem bardzo ciekawy, czy się Wam spodoba. Mam ogromną nadzieję, że w czasie Premier będziecie ze mną - napisał na swoim profilu na Instagramie.

Ostatecznie lista uczestników konkursu "Premiery" na Festiwalu Opole 2020 prezentuje się następująco:

  1. "Gentleman" Rafał Brzozowski
  2. "Samotny dryf" PIN
  3. "Przetrwamy" Kombii
  4. "Koniec świata" Sławek Uniatowski
  5. "Niech minie złość" Stanisława Celińska
  6. "Jestem taka sama" Anna Jurksztowicz
  7. "Plan awaryjny" Lanberry
  8. "S.O.S." Mateusz Ziółko
  9. "Facet został sam" Janusz Radek
  10. "No sory" Sanah

ZOBACZ TEŻ: Festiwal Opole 2020 - wiemy, kto wystąpi na koncercie "Premiery" i Debiuty"