Grzegorz Russak nie żyje. O śmierci znanego m.in. z programów TVP kucharza, gawędziarza i propagatora tradycyjnej kuchni myśliwskiej poinformował w sobotę, 29 września Polski Związek Łowiecki (Zarząd Okręgowy w Przemyślu). Przyczyny zgonu Grzegorza Russaka nie zostały na razie podane do wiadomości publicznej.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że do krainy wiecznych łowów odszedł kolega Grzegorz Russak. Wspaniały myśliwy, kucharz, autor wielu doskonałych przepisów kuchni myśliwskiej. Niech umiłowana knieja wiecznie mu szumi! - czytamy na Facebooku.

Grzegorz Russak nie żyje: data i miejsce pogrzebu

Jak donosi pogrążona w żalu rodzina, pogrzeb Grzegorza Russaka odbędzie się w piątek, 5 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:30 w kościele oo. Dominikanów na warszawskim Służewie (ul. Dominikańska 2). Ciało słynnego kucharza następnie spocznie w rodzinnym grobie na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie.

Grzegorz Russak - kim był?

Grzegorz Russak przyszedł na świat w 1948 roku. Był nie tylko znawcą i pasjonatem tradycyjnej kuchni, ale także ekspertem w dziedzinie zwyczajów polskiej szlachty. Specjalista od kuchni staropolskiej i zapalony myśliwy przez lata występował na antenie Telewizji Polskiej. Zajmował też stanowisko prezesa Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Zdjęcia Grzegorza Russaka znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: CHARLES AZNAVOUR nie żyje. Kim był? Żony, dzieci, największe przeboje