Zmarł Gustaw Lutkiewicz. Aktor odszedł w wieku 93 lat. Znany był głównie z roli Zygmunta Karabasza z serialu "Złotopolscy". Występował także w najlepszych polskich filmach i serialach. Smutną wiadomość o śmierci Gustawa Lutkiewicza przekazała jego córka, Katarzyna. Na Facebooku zamieściła ona krótki wpis i czarno-białe zdjęcie aktora. To już trzecia taka strata dla polskiego kina i teatru w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Zaledwie 12 lutego zmarła Krystyna Sienkiewicz. W minioną niedzielę odeszła zaś Danuta Szaflarska

ZOBACZ: POGRZEB KRYSTYNY SIENKIEWICZ Aktorka spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Katarzyna Lutkiwiecz pożegnała dziś nad ranem na Facebooku swojego tatę, Gustawa Lutkiewicza. Zrobiła to zaledwie w dwóch słowach:

Żegnaj Tato...

Gustaw Lutkiewicz ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie w 1949 roku. Występował na deskach Teatru Nowego i Teatru 7.15, a następnie na scenach warszawskich: Teatru Dramatycznego, Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego i ponownie Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera. Pod koniec sierpnia 2010 wycofał się z życia artystycznego z uwagi na postępującą utratę wzroku.

Słuchacze radia pokochali go za to, że często występował w słuchowiskach radiowych. Za tę formę twórczości w 1994 otrzymał „Złoty Mikrofon”.

Aktora można było oglądać także w Teatrze Telewizji. Był cenionym odtwórcą ballad Bułata Okudżawy.

CZYTAJ TEŻ: DANUTA SZAFLARSKA Znane są już szczegóły jej pogrzebu!

Widzowie do dziś pamiętają jego słynne role w takich serialach jak "Dom" czy "Alternatywy 4". Wielka sława przyszła jednak później. Fani seriali Telewizji Polskiej pokochali go za rolę sklepikarza, Zygmunta Karabasza, w serialu "Złotopolscy", którą co sobotę na TVP 2 oglądały miliony Polaków.

Rodzinie i przyjaciołom Gustawa Lutkiewicza składamy najgłębsze wyrazy współczucia.