Zakończył się Festiwal Filmowy w Rzymie. Na to doroczne święto międzynarodowego kina zjechało wiele gwiazd. Pojawili się m.in. Meryl Streep, której wszyscy wróżą nominację do Oscara za genialną rolę w Boskiej Florence, z USA przyleciał Tom Hanks z żoną Ritą Wilson. Zjawiły się również utytułowane aktorki Kristin Scott-Thomas i Juliette Binoche. Nie zabrakło też legendy włoskiego kina - Claudii Cardinale.

Na Festiwal Filmowy w Rzymie przylecieli też polscy aktorzy. Bogusław Linda i Zofia Wichłacz, znana z nagradzanej roli w dramacie Miasto 44 Jana Komasy, promowali we Włoszech ostatni film zmarłego niedawno Andrzeja Wajdy - Powidoki. Linda prezentował się bardzo elegancki, a Wichłacz zadała szyku, ubrana w stylową konstrukcyjną kreację. Przypomnijmy, że Powidoki pokazywano też na Festiwalu Filmowym w Gdyni (poza konkursem głównym). Film Wajdy spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem dziennikarzy, artystów i krytyków filmowych.

ZOBACZ TAKŻE: Tłumy gwiazd, polityków i zwykłych Polaków żegnały mistrza Andrzeja Wajdę

Kolejną piękną Polką na czerwonym dywanie w Rzymie była modelka i aktorka Kasia Smutniak. Gwiazda jak zwykle zachwyciła. Miała na sobie długą, czarną plisowaną suknię. Do zdjęć Kasia pozowała razem z partnerem, Domenico Proccaci.

Zajrzyjcie do naszej GALERII, by obejrzeć gwiazdy na Festiwalu Filmowym w Rzymie