Gala Kobieta Roku Glamour 2016 niedawno odbyła się w Warszawie, a wczoraj miała miejsce w Los Angeles. Miesięcznik Glamour wręczył swoje statuetki najbardziej inspirującym, najciekawszym i najwspanialszym kobietom ze świata mody, muzyki, filmu, sztuki i polityki. Statuetka Glamour powędrowała nawet do jednego mężczyzny - Bono z U2 zwyciężył jako Mężczyzna Roku. Na gali Glamour w Los Angeles muzykowi towarzyszyły żona i piękne córki.

Najbardziej widowiskową kreację miała na sobie piosenkarka Gwen Stefani. Gwiazda, która wygrała w kategorii The Icon, miała na sobie wspaniałą tiulową suknię domu mody Marchesa. Kreacja zawładnęła niemal całym czerwonym dywanem, stylizacje innych gwiazd pozostawiając daleko w tyle. W czasie gali Gwen Stefani powiedziała wzruszona, że czasem trzeba przeżyć wiele niedobrego, by znów się odrodzić - jako kobieta i jako artystka. Oczywiście Stefani miała na myśli swój głośny rozwód z Gavine Rossdale'em, który zdradzał ją z opiekunką do dzieci. Dziś Gwen czuje się spełnioną kobietą u boku Blake'a Sheltona.

Uwagę zwracała także seksowna stylizacja supermodelki Cary Delevingne. Jej długa koronkowa suknia robiła wrażenie! Pięknie wyglądały także aktorki Freida Pinto oraz Amber Heard, która na czerwonym dywanie pojawiła się oficjalnie po raz pierwszy od czasu burzliwego rozstania z Johnny'm Deppem.

Na gali Glamour Women of The Year wyróżniono m.in. modelkę plus size Ashley Graham, projektantkę mody Miuccię Pradę oraz piosenkarkę i trendsetterkę Zendayę.

Gwiazdy na gali Glamour Women Of The Year 2016 obejrzycie w naszej GALERII