75. Międzynarodowy Festiwal Filmowego w Wenecji rozpoczął się w tym roku w środę, 19 sierpnia. Festiwal, która potrwa do przyszłej soboty, zgromadził całą plejadę gwiazd. Na czerwonym dywanie przed pałacem festiwalowym fotoreporterom pozowali m.in. Naomi Watts, Ryan Gosling, Izabel Goular, Naomi Watts, Vanessa Redgrave, Christoph Waltz, Claire Foy, Clemence Poesy, młodsza siostra Late Moss - Lottie oraz Georgina Rodriguez, czyli dziewczyna Cristiano Ronaldo i matka jego ostatniego dziecka.

Festiwal Filmowy w Wenecji - gwiazdy

Największym wydarzeniem pierwszego dnia festiwalu było pojawienie się gwiazdy kina brytyjskiego - Vanessy Redgrave, która na gali otwarcia festiwalu odebrała nagrodę za całokształt twórczości. Przy okazji warto też wspomnieć, że festiwal ma swój polski akcent, którym jest obecność reżyserki Małgorzaty Szumowskiej. Szumowska pełni rolę członkini jury tegorocznego festiwalu.

Jak gwiazdy, w tym Małgorzata Szumowska, prezentowały się na czerwonym dywanie podczas gali otwarcia 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji? Zobaczcie w naszej GALERII--->